SALAMANCA – VASIL ANČA…

934 zobrazení
TiskTisk

Katedrála v Salamanca. Navštívil jsem toto město v den výročí narození mé matky Ludmily.
A uzavřel svoje letošní putování po Španělsku.
A proč právě Salamanca??? A moje matka???
Protože začátek “ Polabí“ ( ELBE) tady, v v zemi Castilla y León ( Hrad a Lev) je v ÁVILA.
A tam je katedrála San. Salvador a Monasterio ( Mohorita) San Tomás.
Salvador – Tomás.
Tomáš – Osvoboditel.
Ávila je po našem V L. Vasil a Moji rodiče.
A cestou z Ávila přes ALBA de TORMES ( Alba je také originál název Skotska v rumunštině znamená – bílá) přes předměstí Salamanca San Marta ( anglicky Martha, anagram Mohorita) řeku GeMa a Trabancos, dojedete do samotného města SALAMANCA.
SALAM ANCA. VASIL ANČA.
Ano, já a moje sestra Mohorita.
A jen pro silné nátury.
Salám je Klobása a to je anagram Vasilek a Masaryk. Po našem.
A co ještě???
Na zámku v Alba de Tormes ( cestou z Ávila do Salamanca) je kresba na které je vyobrazen Carlos V s Duque de Alba na TORGAU. ( Vzápětí zveřejním).Tak zvaná Battle of MÜHLBERG.( Mühl )1575. Na ALBERTOV LINE.
Vy co čtete víte ,že na TORGAU se o stovky let později sešli Sovětská/ Ruská a US ARMY. Na LABI. Tak se tomu říká. Setkání na LABI.
To slavné a mediálně známé setkání se uskutečnilo na pobořeném mostě v Torgau, tam se objali američtí a sovětští vojáci vedení William Robertson a Alexander SILVAŠEK. Vasil a Vašek v jednom příjmení ( neřekli mi jinak než Vašek na základce a v Beskydech spolubojovníci otce. Otci pochopitelně také, matka mu jinak neřekla)
a Bill Bob ve druhém příjmení. BIL. Je i Lenin i Brežněv i otcův velitel výsadku ( krycím jménem) a BoB? Je 52. Kdy jsem se narodil a presidentem se stal Eisenhower a kralovat začala QUEEN Elisabeth II.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *