Bombardování Prahy – aneb, neurážejte US AIR FORCE…

1 182 zobrazení
TiskTisk

1    2  3  4

5678                   9 10111213141516

171819202122

Bombardování Prahy 14. února 1945.

Dnes to bude můj příspěvek k nedávné diskusi historiků a novinářů o poměrně velkém leteckém bombardování Prahy v den 14.února 1945. Samozřejmě ,že to byla jedna ze Strategických Operací v souvislosti s vám již dobře známou Operací Benjamin. Letadla US Air Force bombardovala především prostor na Praze 2. Od Vltavy ( vím že i na Praze 5 se bombardovalo – ale 5 je na hlavu postavená 2 – tedy to samé). Bombardovací prostor pokryl skoro celou plochu míst, ve kterých jsem se celá sedmdesátá a částečně nebo zprostředkovaně pohyboval já a kde žila v té době, hlavní osoba, připravující se nástup do presidentského úřadu. A to v souvislosti s plánem na ukončení SSSR a světového komunismu v roce 1991.

Jaká je tedy souvislost s Operací Benjamín ? A dnes skutečně bez velkého vysvětlování a zdůvodňování. To už pro ty co čtou a pamatují si není určitě třeba.

V prostoru bombardování bylo samotné Palackého náměstí – Emauzský klášter – pak Faustův dům – roh bloku domů kde žil Václav Havel, dnes je tam Tančící dům – a bombardovalo se až nahoře nad nám.Míru – např v Sázavské ulici, kde byla zasažena Synagoga.

Co k tomu říká Wikipedia? Uvádím jen fakta, která souvisí bezprostředně s mojí osobou. Ostatní detaily si tam můžete přečíst.

Podle záznamů trvalo bombardování DVĚ minuty. Od 12,25 do 12,27.

Nejvíce byla poškozena oblast od Palackého mostu (tehdy Mozartova – Formanův film) přes Karlovo náměstí na Vinohrady. Takový pás – od Vltavy/ Moldavy – mezi Albertovem – Palackého náměstí a Resslovou ulicí s mostem Aloise Jiráska.

A hezky zčerstva abych nezapomněl – Alois Jirásek a František Palacký. Iniciály A a F označují přímo A.F. – Air Force. A J a P. jsou naše známé J – CHE a P-R-L-EL. Tedy EL CHE.

Dne 15.listopadu 1944  zaútočila dvě letadla na městskou elektrárnu v Holešovicích.

Dne 25.března 1945 došlo k útoku na strategické cíle v Libni, Kbelích a Vysočany. Při tomto útoku bylo usmrceno 235 osob a dalších 417 bylo zraněno. Zasaženo bylo 527 objektů a napočítáno dalších 74 zásahů mimo objekty.

Když už jsem začal s bombardováním, tak budu s bombardováním pokračovat. A výše uvedené fotografie budu komentovat nakonec. I když to časově není správné, ale pro získání si vaší pozornosti začnu tím co je teď i v tisku velmi aktuální.

Kdo je z Prahy a zná Prahu, to má jednodušší. Ostatní se mohou podívat do map, a zájemcům doporučuji i Web – stránky obvodu Praha 2, kde jsou velmi dobře popsány výše uvedené fotografie pamětních desek, včetně umístění. A jsou tam i další pamětní místa, která nemám vyfocena, ale budu o nich psát. Ale k věci…

1. Dne 15.listopadu zaútočila DVĚ letadla na městskou elektrárnu v Holešovicích. Víte, že podle „Mistra Vyzvědačů““- Master of Spy“ ( „Muž kterému nevěřili“ se kniha jmenuje v českém vydání), pamětí generála Moravce Františka používáme v různých obměnách číslo 2. Plus dvě, minus dvě, krát dvě, děleno dvěma, podle potřeby. 15. listopadu je tedy 17. listopadu. Prostor bombardovaný  později – 14.února 1945 což podle hodin – 14 je 2 a únor je 2. Takže 22,52,25,55.

Uplynulo 45 let od jedné události ke druhé. Od 17.(15.) listopadu 1944 do  17.listopadu 1989.  45 je římskými V.L. Vasil a Ludmila. Leonardo da Vinci. Ale i s malým L je to V a l. Vasil a Ivan Mohorita, kteří utekli v roce 1939, v říjnu do SSSR a později po Gulagu nastoupily do Československé armády v Buzuluku ( Buzuluk – BaZiLek – Vasilek a Wasilek – MASilek – Masaryk.). A v předcházejícím příspěvku uvedený Hašek byl v Bugulma. A Bugulma je to samé jako Buzuluk. To už ale vy poznáváte a umíte přečíst sami, že to tak je.

Co je ale důležité? Že bombardovaný prostor na Praze 2, 14.února 1945, můžeme ohraničit z jedné strany Resslovou ( vynálezce lodního šroubu – tedy pohon lodí – vessel ( vasil) v angličtině, barcos ( vasil) ve španělštině.) ulicí s kostelem původně Karla Boromejského – Cyrila a Metoděje ( DVOU), kde zahynulo 7 parašutistů, po skončení a vyplnění úkolu – atentátu na Říšského protektora R.Heydricha. A z druhé strany je prostor ohraničený Palackého náměstí až Albertovem ( s ulicí Svobody). Albertov a 17.listopad 1989. A Boromesjký je Voromejský ,jako poslední velitel generál Vorobjov který odcházel z Československa po roce 1990. A co je důležité ? Kostel byl jako svatostánek pravoslavné církve vysvěcen 28.září 1935 – na svátek svatého VÁCLAVA !!!

A  V a I jsou i DVA rumunští dobrovolníci, kteří padli hned v první akci ve Španělsku na straně generála Franca. Ioan ( česky Jan a to je rusky Ivan) a Vasile.V roce 1936. Popsáno jinde. ( A zavražděný ministr národní obrany v prosinci 1989 se jmenoval Vasile Mileu – popsáno také jinde)

Holešovice ( Bubny) jsou místo, kde moje matka dostala byt, jako válečná vdova se dvěmi dětmi – dvojčaty. Mými bývalými nevlastními bratry. DVA. Byla v té době Floriánka -Floriánová. Jako Barkley University California – anagram Florianka, kde dělal doktorát Ivan Havel. Bratr Václava. Berkley jak už víte je Vasil Lee. Nebo Vassily. Jak se anglicky píše jméno syna Stalina.( Druhý byl Jakov, to víte co je a dcera Světlana, to víte co je – Světlo – OR – Lucerna například).

Havlovi  žili v tom uvedeném pásmu “ zájmu“ tedy místa bombardování 14.února 1945.A vy co čtete pozorně a přemýšlíte u toho  už víte že Ivan a Václav je to samé, ukryté v primitivní, ale skvělé šifře –  jako Ivan a Vasil ( česky Václav) a Ioane a Vasile.

Z nádraží v Bubnech, na Praze 7 ( vedle našeho domu ulici Antonína Sochora) odjížděly v průběhu války transporty s židovským spoluobčany do Terezína. Na nádraží Bubny, jsem jako asi desetiletý přísahal věrnost generálu Pattonovi a US Army a slíbil bojovat proti SSSR a světovému komunismu. Na základní vojenskou službu jsem nenastoupil do Prostějova, k hloubkovému průzkumu, kam jsem dostal povolávací rozkaz, ale do Litoměřic, ( jako hloubkový průzkumník) kde sloužili také moji dva bývalí nevlastní bratři dvojčata. Další vojenskou přísahu jsem skládal v Terezíně – bývalém koncentračním táboře – ghetu.Vězni z Terezína ( nejen z Terezína) pracovali v podzemní nacistické továrně pod vrchem Radobýl u Litoměřic.

V Holešovicích na Praze 7, se postavila vedle městské elektrárny, která byla v roce 1944,15.listopadu ( 17.listopadu)  bombardována  Sportovní hokejová hala. Hrála tam Sparta. Ve Spartanburgu. Na Praze 7 kde jsou  Sparta – fotbalový stadión na Letné, na kterém jsem uvedl jako Václava Havla, jako první dne 25.listopadu 1989, na manifestaci občanů.

Spartanburg je to proto, protože působili, a snad ještě působí na Praze 7 – hokej Sparta, fotbal Sparta, sportovní hala pro míčové hry a gymnastiku Sparta ( postavená za totality) a tenisové kurty a oddíl tenisu Sparta přímo na Letné. Je to Spartanburg. Jako rodiště generála Westmoreland. Šéfa náčelníků štábů US Army, za války ve Vietnamu.

A S jako Sparta je podle zrcadlového psaní Leonardo da Vinci ( L a V – Ludmila a Vasil,nebo 55 římskými – 52,22.25) číslo 2 – Dvojka.

A hokejisté – nejen Sparty i jiní všude po světě hráli v sedmdesátých a osmdesátých letech s holemi CCM v přilbách CCM ( rusky SSM) a přilbách VM. Anebo JoFa. Což je EL CHE. J je CHE a F je P – R – L – EL. EL CHE.

2. Tryzna za zemřelé, oběti bombardování ze 14.února 1945, organizovaná protektorátní vládou se odehrála na náměstí Míru, Na Vinohradech. 18.února 1945. V kostele svaté Ludmily. Kde se v roce 1909 ženil Beneš Edward ( Eduard původně) s Hanou ( Annou původně). A Na Vinohradech celý život od války do zvolení presidentem bydlel. A narodil se tam na Vinohradech Jan Masaryk ( Jan je rusky Ivan – rumunsky Ioan, takže iniciály mohou být v naší řeči i I.M. – Military Inteligence, Nebo Ivan Mohorita).

Já jsem tam úřadoval na náměstí Míru na Vinohradech v sedmdesátých letech. A byla tam moje učňovská škola automechaniků a Armádní divadlo a Národní dům, vedle něj. A v okolí ulice Americká, Anglická, Londýnská,Bruselská, Ljubljaňská, Francouzská, Belgická atd. A kousek od kostela a mojí kanceláře sídlila Státní spořitelna kde se měl setkat v roce 1941, po seskoku 16.dubna, Otmar Reidl – Operace Benjamin se vzkazy od Beneše a generála Moravce, se spojkou z domácího odboje. Nedošlo k tmu, protože jak víte, byl vysazen u Innsbrucku a zatčen a dva měsíce v Innsbrucku vězněn. Byl zaměstnancem BAŤA. Tedy ve firmě která pracovala s kůžemi.(Bartholomeus)

3, Palackého most se jmenoval Mozarta, v době bombardování. Film Formana Miloše Amadeus – o W.A.M. nemusím připomínat. W a A a M. Vasil a Anna Mohorita. já a sestra. Nebo otec a jeho matka. Nebo otec a jeho druhá manželka. Ale hlavně Anna Mohorita Lemak. Emigrantka do USA v 19 .století. Jako můj spolupracovník na OV SSM Praha 2, náměstí Míru Lemak. Jako otcovo rodné číslo – 960 – LMX – LeMaK a jako letecká společnost se kterou odletěla Moravcova Dvojka v roce 1939 do Velké Británie. KLM. Holanská – Nizozemí – Países Bajos – Niedrland – spodní země. A hlavně nedávno velmi podrobně zmiňovaný Milk,Milch, LeCHE, Chalav, Moloko a čokoláda Milka založená 17.listopadu 1825.

Film Amadeus natáčel Forman v Kroměříži. Odkud byl a kde sloužil v Československé armádě před Druhou světovou válkou Otmar Reidl. A kam přijel z legií – Ruska přes Japonsko a Panamský průplav a USA, z plukem Jana Žižky z Trocnova Ludvík Svoboda.  Původem z Hrozenkova ( Hroznové víno – Vinohrady) Třebíč.(Tre,Torro,Tor atd.)

4, Palacký a generál Paleček –  z Moravcovi  Dvojky v Londýně, který vybíral dobrovolníky pro para výcvik a jejich vyslání do Protektorátu. Paleček byl po 1948 velitelm paradesantní brigády v roce 1948 v Prešově. Otcův velitel skupiny, která odešla do SSSR v říjnu 1939, později také generál ,Štěpán Bunzák, tam s ním sloužil jako velitel para divize. (Otec byl také výsadkář.) A moje palce jsou důkazem, nevídané přípravy a možností těch co to organizovali.

Na Palackého náměstí byla vybombardovaná Nemocenská pojišťovna. Bylo tam vybudováno Ministerstvo práce a sociálních věcí. Jeho ministrem byl celá sedmdesátá a osmdesátá léta Emilián Hamerník. Ano E.H. – Jako Emil Hácha, Emil Hazucha – můj otec na falešných dokladech pro Protektorát v roce 1944/45. A jako rusky Ernesto Guevara a Ernesto Hemingway. Všichni E.G. – Gacha, Gazucha, Geminway, Gamernik. Nebo E.H.

S  ministrem Emiliánem Hamerníkem jsem se osobně poznal v roce 1969. Jeho dcera přijela poprvé a naposledy na tábor do Skokov, kam já jsem jezdil deset let.( Zpívala tehdy v Semaforu. Ten byl v Alfa(alfalfa) paláci, vedle paláce Lucerna).Jezdil jsem do Skokov od první třídy. Pozor na název –  “ výsadkářský“  adresa byla Skokovy, pošta Loukov, Ždár u Mnichova Hradiště, okres Mladá Boleslav. Skokovy a Louka –  Žďár je vypálené místo – OR. Mnichovo Hradiště je Monastir – anagram Mohorita. Mladá Boleslav bylo poslední místo – působiště generála Moravce před emigrací v roce 1948. A skončil tam také v Mladé Boleslavi, ale v osmdesátých létech, vojenskou službu, manžel matčiny sestry Aleny. A.B. To už tu také bylo. A.B.B.A.  A Mladá Boleslav je také M.B. –  Mohorita Vasil/ Basil.

5, Do Emauz mi odvedli v roce 1969, Hladík a Švestka ( Holy Spirit – to znamená že vůbec neměli ponětí proč to udělali a kdo je tam se mnou namanipuloval) – na besedu s Pavlem Kohoutem a Zdenkem Pachmanem. Po okupaci v srpnu 1968. Na besedu pracovníků akademie věd. Bylo mi 17 let. Místo na pivo, na které mi nalákali, mi odvedli do Emauz.  Nakonec mi posadili na tribunu vedle Pavla Kohouta ( moje babička byla za svobodna Hahn) a Pachmana ( to by mohl být kdo jako ???). Pak nás vzali do salónku a mluvili a já poslouchal. Proč a co se stalo v roce 1968.

6, Dne 25.března 1945 došlo k útoku na strategické cíle v Libni, Kbelích a Vysočany. Při tomto útoku bylo usmrceno 235 osob a dalších 417 bylo zraněno. Zasaženo bylo 527 objektů a napočítáno dalších 74 zásahů mimo objekty. ( Wikipedia). Co je na tom zajímavého? Libeň a Kbely a Vysočany? VKL je přece VakilVasil. V naší řeči.A 25. březen je i 25 jako  52. A já jsem se narodil. 1952. A březen je marz – Mars – bůh války. Ten si to tak přál a připravil. a já to dělal  udělal.

Jednou z rodin postižených tímto bombardováním byla rodina JUDr. Venty. Pan Venta zpíval v Kabaretu Červená sedma. Myslím že s „Kocourkovskými učiteli“. Po vybombardování dostali byt ve stejném domě jako moje matka válečná vdova – Antonína Sochora 1391/4. Nebo jsme ulici říkali Sochorova. V roce 1988-89 se jejich dcera na mě obrátila s žádostí abychom s nimi byt vyměnili. Měli větší. Udělal jsem to. A byl jsem rázem „Červená sedma“. Trumf na konec.

Nyní se dostáváme k tomu , jak souvisí a souvisela tato část Prahy s Operací Benjamin. Nahoře jsou fotografie z uvedených bombardovaných míst 14.února, nebo se dá napsat 14.02., anebo se také používá 14.II. (To spíše jako informace do budoucna. Bude to mít význam při další popisování dalších válečných operací v průběhu Druhé světové války a jejich přímou souvislost s Operací Benjamin. Tedy s plánem na ukončením SSSR a světového komunismu.) Fotografie jsou dostupné na webových stránkách i s popisem a daleko více informacemi. Já se zaměřím jen na to co má souvislost s Operací Benjamin. A fotografie jsou všechny mým dílem. vlastnoručním. Rád jsem se prošel místy kudy jsem často kdysi chodíval.

Fotografie číslo 1.

Tato deska je umístěna v Resslově ulici Praha 2 – Dvojka, prakticky naproti kostelu Karla Boromejského – později Cyrila a Metoděje. Místa posledního boje a úmrtí 7 československých vojáků ,výsadkářů z Velké Británie. Kteří byli vysláni s úkoly do Protektorátu. Jeden z nich byl atentát na říšského protektora Heydricha. Úkol splnili.

Na desce je nápis “ V bývalé svatováclavské trestnici, která stávala v těchto místech působil v letech 1847 – 1856, P. František J. Řezáč 1819 1879 , významný reformátor vězeňství a školství v humanistickém duchu.“ Deska je umístěna na stěně kostela, který byl vystavěn na místě zbourané trestnice, Sv.Václava a je na rohu ulic Václavská a Dittrichova, ale směrem do Resslovi ulice, a znovu píši směrem přes ulici ke kostelu Boromejského( Cyrila a Metoděje).

Václav Řezáč byl ale i spisovatel. Později. A po něm bylo pojmenováno Heřmanovo náměstí – Heřmaňák jak my jsme mu říkali, u nás za rohem ulice Sochorova.V Holešovicích Bubnech pár metrů od nádraží Bubny, odkud odjížděli transporty Židů do Terezína. A místa mé první přísahy v deseti letech US Army. Řezáčovo náměstí je na rohu Heřmanova a Shnirchova a U Smaltovny. Řezáč napsal Nástup. A narodil se 5. května. Neboli 05.05.1901 v Praze a zemřel 22.června neboli 22.06.1956 v Praze. A pozor – vlastním jménem se jmenoval Václav Voňavka ( asi jako pachman?). V Heřmanově ulici žil také po dobu svého pobytu v Praze ( údajně)  Ernesto Che Guevara ( který se prý moc nemyl a říkali mu chancho – prase- prý ve škole) a žil tam můj třídní z roku 1967 – 68 posledního roku devítiletky SVOBODA. Ve Schnirchově ulici žil po rozvodu s mojí matkou můj otec, než přenechal byt mé sestře Anna.( popsáno jinde). A v ulici U Smaltovny žil první manžel mojí sestry Anna, příjmení není důležité, Bohumil. Jmenoval se stejně jako první manžel mojí matky Ludmily – Bohumil.

A v Heřmanově ulici žil také krátce po Druhé světové válce bratr mojí matky Karel Gebelt ( Havel T.) – později vrchní v hotelu JALTA na Václavském náměstí

A to vše je v místech pod hlavní ulicí Dukelských hrdinů, dříve ulicí Bělského, vedoucí od nábřeží kapitána Jaroše, (které je, přes Vltavu, naproti nábřeží Ludvíka Svobody) až k Výstavišti – Stromovce. Koněv začínal vojenskou kariéru v roce 1916 v carské armádě cara Nikolaje. V době kdy Svoboda byl v armádě císaře France Josefa.

Co ,ale, je ještě řezáč? Můj otec byl řezáč, lesní dělník, vorař, tesař – lumberjack a maršál Koněv ( anagram – konev, Novak, Vaněk.) byl lesní dělník,tesař –  lumberjack ( L.M.B Jack – (česky Jan – a tedy i Ivan v ruštině) a pozor Josef Ressl (vynálezce lodního šroubu, a buzoly – BuZoLa – Vasil) byl lesník.( A po něm se jmenuje Resslova ulice na Dvojce.)

Na Řezáčově – Heřmanově náměstí je i restaurace. Dříve U Kořínků, za totality U Baráčníků. Iniciály jsou stejné. UK – United Kingdom. UB – Velká británie.

Fotografie číslo 2.

Tato deska je umístěna na stěně školy v Resslově ulici, vedle budovy kostela Karla Boromejského – Cyrila a Metoděje – naproti přes ulici k desce Řezáče. Eliška Krásnohorská zde působila v 1897 – 1912.

Narodila se 18.listopadu 1847 v Praze a zemřela 26.listopadu 1926 v Praze. Vlastním jménem Alžběta Pechová. Alžběta je v překladu Elizabeth. Ano jako britská královna matka a současná královna Elisabeth II, která začal kralovat v roce 1952, kdy já jsem se narodil, a začal vykonávat úřad president USA Eisenhover. A španělsky je Elisabeth, Alicia. Jako moje argentinská přítelkyně ve škole v Moskvě v roce 1971-1972.

Přímo naproti našemu bytu – dveře proti dveřím – na stejném patře v ulici Antonína Sochora ( který byl spolubojovníkem otce a obdržel titul Hrdiny SSSR)  1391/4 žila s námi celá poválečná léta rodina Pechova. MVDr.Pech pracoval v Jihlavě a jeho manželka byla operní zpěvačka. Synové chodili také na Strossmayerovo náměstí do školy. Jako my všichni z okolí.

Matka Elišky Krásnohorské  byla za svobodna Vodvářková – její otec byl tedy Vodvářka. Jako můj spolužák z V-25, ročníku Vysoké školy politické ve Vokovicích v letech 1978-82,byl lesní dělník, původně, jestli se dobře pamatuji a jmenoval se Odvárka.

Syna španělského legendárního republikánského generála Juana (  Juan je Jan – Ivan – Ioan – Jack ) Modesto, také od nás z domu v ulici Antonína  Sochora 1397/4 ulici si vzala za manžela Eliška. To je také Elisabeth – Alžběta,Alicia.

Fotografie číslo 3.

Tato deska je umístěna na domě také v Resslově ulici, přímo naproti kostelu Karla Boromejského – Cyrila a Metoděje.

Nápis na desce je – „Josef Václav Sládek. Básník a překladatel učil na této škole v letech 1872 1900.“ Sládek se narodil 27.října 1845 ve Zbirohu a zemřel 28.června 1912 ve Zbirohu.

Ve Zbirohu sloužili poslední roky před revolucí 1989 moji dva bývalí nevlastní bratři. Přešli z Litoměřic do Zbirohu. S největší pravděpodobností jako informace, že je Z. Konec. Poslední písmeno abecedy. Končí totalita.

Sládek je i profese. Resslova ulice vede nahoru na náměstí Míru až ke kostelu svaté Ludmily, už všem co čtou známému, přes Karlovo náměstí a Ječnou ulicí, kolem Domu pivovarů a sladoven. A ječmen je nezbytnou surovinou pro výrobu piva. Pro sládky.

Trochu pro zopakování těm co Prahu neznají – most Aloise Jiráska ( Lucerna, Temno a  Proti všem např.) Resslova ulice, Karlovo náměstí, Ječná ulice a Pavlovo náměstí a Tylovo náměstí a Jugoslávská a náměstí Míru. Je to jeden směr, prakticky přímka – Vltava most Aloise Jiráska až po náměstí Míru. Kde tuto přímku ukončuje svatá Ludmila a za ní stojící Národní dům. ( vedle Vinohradského, chvilku Armádního divadla – ne náhodou ale záměrně Armádního ).

Josef Václav Sládek měl bratra Václava Sládka. A Václavská trestnice a Václavská ulice a Václav Havel ,který žil pár kroků odsud a Vasil, který je prý česky Václav a jinak mně i otci neřekli známí a kamarádi než Vašku. Třeba v Beskydech na setkání partyzánů, výsadkářů, odbojářů z Druhé světové války. Kousek dál Václavské náměstí s hotelem Jalta, kde pracoval bratr matky Karel.

Fotografie číslo 4.

nápis na fotografii je “ V tomto domě otevřela 1.února 1905 ordinační síň lékařskou a 35 let tu pracovala MUDR. Anna Honzáková, první československá žena prohlášena na Universitě Karlově doktorkou lékařství dne 18.března 1902, lékařka, která zasvětila život oddané službě zdraví národa.“

Tento dům je rohový dům v ulici Dittrichova a v ulici Na Moráni. A je křížem Ditrichovou ulicí ke kostelu Svatého Václava, s deskou Řezáče u kostela Karla Boromejského Cyrila a Metoděje).

Ditrrich byl známý pražský politik. Byl po něm pojmenován parník, pokud si vzpomínám kolesový, jako jezdili po Mississippi v USA. Primátor Ditrich. Kromě toho, že ve slově primátor je naše známé O.R. Dittrich se jmenoval můj spolupracovník na ÚV SSM na náměstí M.G. –  Byl předsedou České ústřední revizní komise SSM a jmenoval se Karel.

A ulice Na Moráni? Morany je podle bohyně smrti Morany. Ve španělštině znamená moreno tmavý – temný. To je podobné. A tak to také bylo. Ulice Na Moráni je přímo na Palackého náměstí. Přímo, dá se říct v epicentru bombardování 14.února 1945. Deska doktorky Honzákové shlíží přímo na Palackého náměstí a na Palackého most( tehdy Mozartův) místa, která byla zasažena přímými údery leteckých pum US Air Force. A hned za tím je Emauzský klášter, také zasažený a Faustův dům také zasažený a za tím už je ulice Svobodova a Albertov. Fotografie číslo 17 ukazuje přes řeku na levé straně Jiráskův most a nahoru jdoucí Resslovu ulici a napravo Palackého most s vyčnívajícími věžičkami Emauz. A uprostřed je ulice Trojanova. To už víte co je??? Troja,toro,turro,tres,three atd.atd.atd. Ale k této fotografii se ještě dostanu nakonec.

Doktorka Anna se jmenuje stejně jako moje sestra,otcova druhá žena a matka a Anna Mohorita Lemak. A jako Benešova manželka. Ale souvislost potvrzuje to, že byla prohlášena lékařkou  18.března. Metodou Moravce – 2 ? A je tu 16.března narození mojí sestry Anna. A promovala 1902. Což je po našem i 1952 – rok mého narození a ordinaci otevřela 1905, což je to samé 1952. A zase 25,52,22,55 – L.V. Leonardo da Vinci nebo Ludmila a Vasil

Na desce je napsáno, že tam pracovala 35 let. A to my už víme že 35 je rok založení US Army a US Marine. 3 je 1 a 1 a 1 tedy po našem i  177 a 5 nakonec. 1775. Proč?Protože známe hodiny a víme že 1775 je rozděleno na dvě části 17 a 15. A podle hodin to je 5 a 3.

Proto bylo v roce 35 ( 1935 ) jmenováno úplně prvních pět maršálů SSSR. Aby to bylo jasné o co jde, na oficiální fotografii dva sedí a tři stojí. Dva a tři. 5 a 3. 35. A v tom samém roce byla otevřena první linie moskevského metro – podzemí. Otevíral ji kromě jiných i  Chruščov ( později generál ). V té době šéf Moskvy. Největší podíl na jeho otevření měl L.M.KAGANOVIČ. Víte co je cagare španělsky? A L.M. ? Do roku 1955 ( to je i 1952)  se jmenovalo po Kaganoviči. S budováním mu pomáhali mu významně Ivan.M. Kuzněcov – po našem I.M. Šmíd – Military Inteligence –  Šmíd ( 17.listopad). A také Isaac Y. Segal. Že vám jméno Segal něco říká. Správně a není to náhoda. Jako nic v příběhu o Operaci Benjamin. Moskevské metro  bylo otevřeno v 7:00 dne 15.05 roku 1935. A proč pak? 15.05. je po našem „hebrejském“ čtení odzadu ( což v hebrejštině samozřejmě neexistuje, protože to by nemohla být šifra) 15. srpna. Pátý měsíc odzadu – od konce roku je srpen. A na hlavu postavená 5 je dvojka. A je tady 12.srpna den narození mého otce a Jakeše. A to 12 obráceně je 21. srpen. Datum okupace v 1968 a datum pádu puče v Moskvě 21.srpna 1991 v průběhu a  to řeknu naší mluvou – vlastně DRUHÉ Novorosijsko- Tamanské operace na břehu Černého moře. Kde byl  v té době Gorbačov a já též. První válečná Operace tohoto jména byla za Druhé světové války.Ta DRUHÁ byla pod Tumanem – v mlze jak psal Klaussewitz, nebo v Tichém miru – pod vodou. Jako můj přítel z MAI – ne není to označení pátého měsíce Máj – je to Moskevskij Avijacijonij Institut. Škola konstruktérů letadel a pilotů v Moskvě.

Novorosijsko znamená nová Rossija. Tamanská divize jí v Moskvě pomohla v roce 1991 s tisíci veteránů z války v Afghanistánu vytvořit. Jak se to funguje  Novaja Rossija? To je otázka jiná. A to sem nepatří. U Tamanské divize jsme byli – zahraniční studenti ze školy v Moskvě na ukázce cvičení v roce 1972.

Příjmení Anna Honzáková, uvedené na desce je v mužském podání  Honzák. Anagram je metodou  hebrejsky – se členem na začátku je to Ha Kozina. Nebo ve španělštině se H nevyslovuje. Takže je to  vysloveno Kozina. To je i kůže. O.R. A také jméno jednoho z posledních výsadků parašutistů z Východu. Jmenoval se Kozina a velitelem byl Vasil Kiš ( KIS – KS a l – X a L, EL CHE). Seskočili u Loun a Žatce – kde žil a sloužil manžel matčiny sestry Aleny ( Alicia ,Elisabeth) Antonín. A.B.B.A. Než odešli do M.B. Mladé Boleslavi.Atd.atd.atd.

Fotografie číslo 5.

A dostali jsme se Resslovou ulicí na Karlovo náměstí. Proč Karlovo to víme. Z historie – bylo to Dobytčí náměstí. Jako Volové( Vasila Mohorita a Ivana Mohority) jako Catlett( Marshalll), jako Skot – Scotland-Alba a jako Yak – Jak – Jakovlev atd.. Ale je to i Charlie – volací znak pro spojaře v angličtině. Pro písmeno C. To je třetí v abecedě. Proto my víme že i trojka je jednička. Protože Charlie je prostě první. Česky Čárlíí. Car a Lee. Proto jsem automechanik. Taky proto, nejen proto. McCartney znamená také skotský automechanik Mc a Cartney. Hráli jsme oba na Basovou kytaru. On v Beatles a to jsou brouci a Žukov je žuk to je rusky brouk. Já jen v Moskvě ve škole. Jako informace pro někoho ze stovky Latino Američanů, Italů,Západ Berlíňanů, Islanďanů, Francouzů, Finů ale i Východoevropanů a samozřejmě i místních z Military Inteligence, zasvěcených v Operaci Benjamin.

Na fotografii je Vítezslav Hálek. Básník. K tomu je ,ale třeba i vědět, že původně se jmenoval Vincenc a v evidenci obyvatelstva byl zapsán jako Siegfried. Narodil se u Mělníka. Kde jsou také Horní Počaply odkud pochází moje matka.

Jméno Vincenc můžete vidět i na fotografii číslo 18. Již jsem o tom psal. Jde o výrobnu Turrón ( nugátu) v Agramono, Artesiano v Katalánsku. Výrobna byla založena v roce 1775. Předtím zde od roku 1770 vyráběli xocolate. Xoc Late. XL. EL CHE. Je to česky čokoláda. Jako Milka ve Švýcarsku založená 17.Listopadu 1825. Rok 1775 je rokem založení US Army a US Marine. A rok 1770 je vlastně to samé protože koule je pětka. Aspoň za nás na základní škole to tak bývalo. Takže také 1775. Turrón je vlastně nugát. to byla oblíbená pochoutka mojí matky. Kromě Miňonek a Rum pralinek. Nic jiného.

Vitězslav Hálek byl jeden z hlavních Májovců. Anglicky „Mayo school“. A španělsky Escuela del Mayo. Vydával básně v almanachu Máj. A úzce spolupracoval s Janem Nerudou. Příjmení Jana Nerudy převzal slavný chilský básník Pablo ( Paul) Neruda. CHILE – je buď LECHE – španělsky mléko, nebo EL CHE. A vlajku má velmi podobnou s vlajkou Texas. A moji přátelé ve škole v Moskvě Chilané – Moise La Braňa Mena a další. V roce 1971-72.

Ano May – Máj – Mayo – jako škola leteckých konstruktérů a pilotů v Moskvě, kde vyučoval můj přítel TICHOMIROV – Tichij mir – pod vodou.

Hálek se 22.02.1865 oženil s Doroteou ( ORO) Horáčkovou ( OR)  a žili spolu v  Palackého ulici v domě vedle Františka Palackého. Oženil se na Novém Městě pražském. Hebrejsky Nové Město je Ir Chadaš – psáno latinkou.  I CH – EL CHE. A 22.02. je 22 a 52.

Zemřel 8.října. Moravcovou metodou 8 – 2 je 6. 6.října 1944 byla bitva u Dukly. Za účasti Československého armádního sboru

A co je vůbec nejdůležitější v tomto příběhu? Že jeho iniciály jsou V.H. Jako Václav Havel. A jako V.H. – Václav z Hájku na domě číslo 10 (X) na Strossmayerově náměstí na Praze 7. Kde křížem k tomuto domu pracovala prakticky celý život – šedesátá až osmdesátá léta moje matka. A v tom domě, naproti kostela sv. Antonína je dodnes samoobsluha, kde pracovali bratři Tůmové z naší dětské odbojové – protisovětské – organizace z nedalekého nádraží Bubny. Starší Tůma byl náš velitel.

V roce 1881 Umělecká Beseda, jejímž byl V.H. členem instalovala na Karlově náměstí pomník Vítězslavu Hálkovi. Jeho autorem byl Bohuslav Schnirch. Ve Schnirchově ulici „dostal“ přidělen, po rozvodu s matkou, byt můj otec. Je u Řezáčova náměstí. ( výše popisováno) Po odchodu do Karlových Varů ho přenechal sestře Anna. Která se rozvedla s Bohumilem.

Na kašně za sochou Vítězslava Hálka je nápis – Umělecká beseda. U.B. Jako hospoda na náměstí Řezáče u nás za rohem. V.B. – Velká Británie – předtím United Kingdom. U Kořínků.

Z jeho díla je možné jmenovat Muzikantská Liduška ( Mohoritová Ludmila, moje matka – podívejte s o čem je), Kovářovic Kačenka ( Kačenka je moje dcera a Kovář je Šmíd. Jako Šmíd co zahynul na Národní třídě a Masaryk Tomáš pracoval chvíli jako kovář  v mládí), Jiřík ( jako druhý manžel mojí sestry a jejich syn), Muzikant ( jsem já) Náš dědeček ( můj dědeček Karel Gebelt – Havel T) a další.

Proč jsem vypsal jeho příslušnost ke skupině umělců ještě v anglickém a španělském jazyce? Májovci ? Protože asi sto metrů od památníků na V.H. je na stěně domu pamětní deska věnovaná Karlu Hynkovi Máchovi. A je na ní napsáno – jak můžete vidět na fotografii č.8 – v tomto domě napsal básník Karel Hynek Mácha “ Máj „. No dobře říkáte si. Náhoda. Ne není. Protože a nyní se odpoutáme na chvíli od Prahy a vrátíme se k té nejvýznamnější souvislosti v celém  příběhu Operace Benjamin – Konce SSSR a světového komunismu. a jeho souvislost a návaznost staletími a státy a kontinenty. Dílo jediné organizace, která mohla celou Operaci připravit a zorganizovat a dovést do úspěšného konce. Za spolupráce všech bílých – tedy nerudých.

Jako výchozí je datum odvodu mého otce. Z Gulagu Kožva v Pečorském okrese republika Komi byl propuštěn tak, aby se jeho odvod uskutečnil 30.března 1943. Nedávno zveřejněná fotografie jeho vojenské knížky to dokazuje. 30.března 1943 odveden ve městě Buzuluk .Město Buzuluk se nachází v oblasti Orenburg. OR – Otmar Reidl – Operace Benjamin a je to světlo, kůže hebrejsky, oro je španělsky zlato. Buzuluk je i Bazilek – Vasilek – Wasilek – Masaryk.

V Orenburgu jsem byl v zimě roku 1988/89. Cestou do kazašského Karačaganak, kde probíhala za československé účasti výstavba plynovodu – plyn je GAZ – to je vysloveno když vyslovujete anglicky Gus – jako zkrácenina Gustav/ August. Kara byl Karaexport u nás na Dvojce v Praze, export kůží a kožešin. Orenburg zakládala stejně jako Jekatěrinburg carevna Kateřina. (Jekatěrinburg – poprava carské rodiny 17.07.). Jel jsem odtud do Alma Ata. Říkali ,že to znamená v místním jazyce otcovo jablko. Apple byla nahrávací společnost BEATLES – Brouků – rusky Žuků – jako kožišník ŽUKOV.

30. března se odehrály, ještě další události související přímo s Operací Benjamín. 30.března se narodil Francisco José de Goya de Luciente. Španělský malíř. Je popsáno jinde a dostupno také veřejně více informací o tomto malíři. Luciente je zářící – tedy O.R. a září – měsíc mého narození.

30.března se narodil Vincenc Willem van Gogh. Nizozemský malíř. Vincenc Willem – jako V a W a to je i V a M. Iniciály mého otce. A Gogh se vyslovuje Hoch. Nebo CHoch. V holandštině. Tak to byl V.M. hoch. Boy anglicky, Chico španělsky.

30.března zemřel Karl Fridrich May. Spisovatel. Mayovek. Které jak jistě víte nemají kromě názvu nic společného s našimi básníky Májovci. A už vůbec ne s moskevskou MAI – jena jako šifra. Karel a česky Bedřich May.B.M. – tedy i V.M. A May je i pátý – 5 a tedy i 2 – měsíc.Kdo zná trochu jeho díla ví že se v nich objevuje jméno Kara Ben Nemsí. Kara byla popsána o kousek výše a Ben je Benjamin, jako jméno Operace a Nemsí – jako Němci?. Old Shatterhand – O.S. – Strategické operace. A Vinnetou a Shatterhand jsou V.S. Jako V.S. Vnitřní stráž kde sloužil otec než šel k S.V. silničnímu vojsku a já k V.S. Vojenským stavbám. A s římským V/U jako jedním písmenem –  jako US – United states a SU – Sowiet union. Účastníci Operace Benjamin.

Jeho talentu si všiml nakladatel Heinrich Gotthold Münchmeyer. Který si všiml jeho talentu u povídek které MAY napsal v káznici WALDHEIM – rakouský president později. Heinrich je čeky Jindřich – jako věž  TOR ,na kterou jsem mohl vidět z okna a otcovo místo narození Jindřichův Hradec a Poledník Jindřich. A příjmení? Mnich Meyer. Co myslíte ,kdo to byl?

Vzpomínám si velmi dobře a zřetelně, protože to se nedá zapomenout, jak mi otec vyprávěl jako malému klukovi, jak zabil medvěda. Nevím zda to byla pravda. Ale pravda je ,že May napsal Syn lovce medvědů. Zase se u toho smál, jako u všech svých skazek. tak tomu potom věřte. Ale definitivně věděl, že se tím pochlubím. Všude kde to půjde.

Karel May se narodil v Ernsthall – Ernst – jako Ernesto – Che Guevara a Hemingway a velmi důležitý Ernesto Augustus Braunschweig. Manžel dcery císaře Willema II. kdy na jejich svatbě v roce 1913 byl německý císař Willem II ( druhý ,jako druhé jméno malíře Gogh, a také ALBERT) George V. britský král ( jako Jiří druhý manžel mojí sestry a jejich syn, GeORge s O.R.ve jméně, a pátý obráceně jako druhý a také se jménem ALBERT a ERNEST) a ruský car Nikolaj II ( zavražděny 17.07 v Jekatěrinburgu. Já svatba 17.07, dcera Kateřina US Marines – 11.10. založení roku 1775 atd. a 11.01. povýšení otce na plukovníka,  úmrtí Brežněva 10.11. a narození Mateje Lúčana v Gotovanoch 11.01. atd.atd.atd.)

V roce 1913 – v roce jejich svatby se narodil Augustýn Husák. Jako číslo popisné našeho domu v Antonína Sochora 1391. 1913. A 1931 se narodil Jelcin z Jekatěrinburgu.A také Michail Gorbačov 2.3. 1931.

Ernesto August Braunschweig se narodil 17.Listopadu  a zemřel 30. ledna. 17.Listopad je vám známé datum a 30.ledna je metodou generála Moravce i plus dva – 30.březen.Braun schweig  je právě Haškův hlavní hrdina ŠvejkSchweig. A k tomu Braun. Jde samozřejmě jenom o použití značky, kvůli jeho křestním jménům a rodu a původu a věhlasnosti rodu. Pro použití v rúzných situacích. Ve veřejných informacích – v tisku například. Kde si informaci zasvěcení mohli přečíst a nemuseli chodit vyzvedávat šifry z „mrtvých schránek“. Jak to známe z knih a filmů. A byl  ERNEST a AUGUSTUS.

Ernsthall je u Saské Kamenice – SK. – X. EL CHE. Pobýval  část života v Brné v Ústí nad Labem. Brná – Beroun – prarodiče manželky Marie a Josef, Bruntál – prvního manžela matky sestra Marie a Josef Unverdorben, generál Braun z Rady Tří – spolubojovník otce z Druhé světové války ( seznam otce) a Brno místo kde žil kapitán Otisk, velitel Wolfram, výsadku ( také na seznamu otce – zvěřejněno, protože bez Wolframu žádné pořádné „LETADLO“ nepostavíš. to ví v MAI – i Jakovlev například.). Můj holicí strojek Braun z Merkurie který jsem si koupil na vojnu do Litoměřic. Ano do těch Litoměřic, kde je Terezín a  Radobýl ( podzemní továrna na rakety V – 1 a V – 2. Ano je to tak a ne jinak Vasil 1 a Vasil 2)  Karel May zemřel právě 30.března v Radebeul u Drážďan.

A z Ústí nad Labem ( Labe – Elbe) pocházel malíř Mengs. Bohemian Mengs mu říkali u španělského královského dvora ( B.M.). A právě tento Bohemian  Mengs přivedl Goyu ke královskému dvoru a ten pro něj dělal v roce 1775 ( a nejenom) návrhy na tapisérie do El Escorial – vedle městečka Mojahonda kde padli dva rumunští dobrovolníci za občanské války  v roce 1936 – Ioan a Vasile – tedy Ivan a Vasile)

Dva z nejznámějších obrazů Goya jsou z válek Španělů s Francouzi. První je “ El 2 de mayo de 1808 en Madrid“ o “ La lucha con los mamelucos“. To je česky –  „2. května 1808 v Madridu“ anebo  „Boj s mameluky“. ( fotografie číslo 19) Je na něm vyobrazen boj vzbouřivších se Madriďanů s Napoleonovými vojáky z Egypta. Mamelukos – Vasilek M. V Madridu – Jméno Madrid ,jak ví ti co čtou a pamatují je z Megrit – canál/stěna – Megrit – Megerit. A ve Skotsku je to Macguire .(ALBA ve scottish gaelic). Napoleon byl na ELBA. A moje matka se narodila na břehu Labe – ELBE.

Rusky je to Madridskoje Vostannie. M.V. Píše se to rusky M.B.

Druhý obraz ( fotografie číslo 20)  znázorňuje popravu těch kteří se vzbouřili a byli potlačeni vojskem Napoleona. Mne osobně zaujala centrální postava obrazu. Najděte si ho a podívejte se na něj. Vypadá jako známy obraz Leonardo da Vinci ( L.V. římskými 55). Vitruvian Man anglicky – V.M. A L´uomo Vitruviano italsky – L a V, jako Ital Leonardo da Vinci – L.V.

.Proč to píši? Asi to mohlo mít souvislost s tím že se Leonardo da Vinci ( L.V.) narodil 2.května. To je ten první obraz – povstání 2.května. A 3.května 1808 byla poprava vzbouřenců. Proto, a to si myslím já, mohla ta centrální postava dostat od Goyi tuto podobu. Protože v obrazu  Vitruvian Men můžeme vidět i znázornění pro námořní signalizaci na viditelnou vzdálenost. Například to co ukazuje obraz Leonarda da Vinciho znamená POZOR!!! Jako upozornění – výstraha !!! ( bylo zavedeno až v roce 1866 – tedy dost dlouho po Leonardo da Vinci práci, a po práci Goya, ale to se samozřejmě nevylučuje)

Kromě toho jde o dva dny v měsící Máj/ Mayo/May. A to 2 a 3. dne a my víme že  3 a 5. je také 1775. rok založení US Army a US Marine. Nebo 1770 – koule jako koule. A to je poprava cara a moje svatba povýšení otce na plukovníka, úmrtí Brežněva a den založení US Marine – zatímco US Army byla založena na Vasila. Svátek Vasil 14.června. Více uvedeno výš a jinde už také.

Na náměstí Krále v Madridu – Plaza del Rey, je umístěna socha jednoho z hrdinů povstání 2.května 1808. ( Fotografie číslo 22) Jde o poručíka Jacinto Ruiz y Mendoza. J.R.M. Po našem je to J – CH a R je L a M k tomu M. CHE a L a M. Toto náměstí a umístění sochy má velmi významnou souvislost s celým mým povídáním. Naproti soše, totiž, stojí dům se SEDMI KOMÍNY. Casa de las siete Chimeneas. SEDM. Netřeba se rozepisovat o souvislosti 7 vršků v Římě,Sedmi řek v Lisabonu,sedmi astronautů v Mercury 7, sedmi „stalinských“ domů v Moskvě a hotelem Internacional v Praze, kde jsem byl s EL CHE a  Prahou 7 – Spartanburg s Letenskou plání na které jsem uváděl Havla. 25.11. 1989.

Ve čtvrti Monteleón ( M.L.) v Madridu je kromě toho i náměstí věnováné jmenovitě dvěma ( DVA ) hrdinům povstání. Jsou to Daoiz a Velarde. Kteří také stáli v čele povstání a padli v samotném průběhu povstání.Náměstí se jmenuje výslovně Dos de Mayo. Dva z května. Dva z Máje.( Fotografie číslo 21)

Je to snad otec a syn? Jako v Máchově Máji? Kromě toho se slovo Máj  v době kdy Mácha Máj napsal  psalo Mág. A víme,že ve Španělsku se slaví Tři králové jako Tres Mágos. A kdo byli Tři králové v českém odboji za Druhé světové války víme. Balabán, Mašín, Morávek. B.M.M. A Morávek je malý Moravec.

Ale ještě k básni jak píše Wikipedia příběh byl zřejmě inspirován skutečnou událostí. V roce 1774 byl poblíž Mladé Boleslavi popraven Hynek ( Ignác – jako Ignác Janák člen předsednictva ÚV KSČ, jehož letecký speciál jsem využil k dopravě dětského tábora – daru nikaragujským dětem, do Nicaragui s mezipřistáním v Havaně.  V Havaně přibližně v době popravy generála Arnaldo Sanchez Ochoa, spolubojovíka EL CHE,  v Havaně na Kubě 13. července 1989.)

Básník Mácha slyšel to vyprávění o popravě Hynka – Ignáce na Máchově jezeru u Doks. Od hostinského Týce. Týc se jmenoval jeden řidič na ÚV SSM. A pokud si vzpomínám dobře u Máchova jezera žil nějaký čas i Miloš Forman. Anglicky Macha Lake – M.L. a v  Scottish Gaelic  – Macha Loch M.L. a italsky Lago di Macha L.M.. Mácha používá ve své básni Máj, jméno popraveného VILÉM – Tedy naše V.L.M. – B.L.M. Jeden ze základních klíčů Operace Benjamin.

Fotografie číslo 6.

Eliška Krásnohorská ještě jednou. Jako socha přímo na Karlově náměstí s “ výhledem “ do Resslovi ulice.

Fotografie číslo 7.

A to je výhled do Resslovi ulice. Z Karlova náměstí ( Dobytčí trh , Charlie)  Dolů k Vltavě. Na most Aloise Jiráska. Okolo kostela sv.Václava na místě Svatováclavské trestnice a naproti němu kostela sv.Karla Boromejského ( Cyrila a Metoděje) . Josef Ressl ,jak už bylo zmíněno byl vynálezce. Narodil s v Chrudimi a zemřel v Lublani ( CH a L – EL CHE). Gymnásium vystudoval v Linci. Poté nastoupil k dělostřelectvu do Českých Budějovic. ( tam kam narukoval Jaroslav Hašek dobrovolně v průběhu První světové války – nebyl totiž odveden. A  dělostřelec byl také první manžel mojí matky Bohumil, rotmistr u dělostřelectva až do roku 1939 a demobilizaci, kdy nastoupil k pražské policii do Bartolomějské ( Bartholomeus – atribut kožařský nůž a angram Mohorita Vasil)  ulice. Do těch Českých Budějovic které dostaly za družební město po okupaci v roce 1968 za družební město v SSSR,  BĚLORUSKÝ GOMEL. –  Běloruský a Gomel  – VASIL. nebo EL CHE M, nebo G.M. a L. – Gorbačov Michail a Raisa – R je u nás L.). Poté Ressl studoval medicínu ve Vídni. Z důvodu nedostatku finančních prostředků musel studií zanechat, po dvou letech. A nakonec získal stipendium v lesnické akademii v Mariabrunn u Vídně – M a B a V. Maria Brunn Vídeň.Pracoval v Terstu ( Tree,Turrón,tur,toro atd.)Nakonec nastoupil k válečnému námořnictvu a v květnu 1852 byl jmenován námořním lesním intendantem v Benátkách ( Venezia ). Vynalezl l lodní šroub, buzolu ( Buzuluk, Bugulma, Bazil, Vasil, Václav). V roce 1821 se oženil s Jakobina von OREBICH. Jakovlev,Jakob,Yakov,Jakov,Santiago,Diego,Iago,James atd.atd.atd.) a ORebich. O.R. – Otmar Reidl Operace Benjamin. Jeho syn se jmenoval Jindřich – Jako otcův Jindřichův Hradec, věž na náměstí M.G. na kterou jsem koukal z oken Jindřicha II, Jindřich Poledník, Henry, Harold atd.)

Fotografie číslo 8.

Deska Karel Hynek Mácha. Je umístěna na domě přímo na Karlově ( Dobytčí trh, Charlie ) náměstí. Básník se narodil 16.listopadu 1810 v Praze a zemřel 6.listopadu V Litoměřicích. Narodil se jako Ignác Mácha ( M.I. – Mohorita Ivan nebo Military inteligence) Ignác je česky Hynek.  Narodil se v domě U bílého orla. Pokřtěn byl v blízkém kostele Panny Marie Vítězné. P – je R a to je L a M a V. M.L.B. základní klíč v Operaci Benjamin. Otec byl Mlynář ( Jako Zdeněk Mlynář – Miller – Meyer – Megrit, Macguire, Mohorita) Otec byl také  voják a později majitel krupařského krámku. Bydleli v domě U Hrbků ( HRB – GORB je to rusky – GORBAČOV).Na dnešním Karlově náměstí původně  Dobytčím trhu. Zde bydlel až do odchodu do Litoměřic ( jako já jsem odešel z Dvojky do Litoměřic – ale na vojnu) . První jeho text byl Svatý Ivan. Jeho nejrozsáhlejší prací je román Cikáni. Psal si šifrovaný deník který rozluštil Jakub Arbes – Jakub Basil – Vasil po našem. Jeho první doloženou láskou byla Marinka Stich. Tak se jmenoval i první předseda LSM – Leninského svazu mladých v roce 1969 – LSM – WSL – Vasil. Jmenoval se Jan Stich. Byl pracovník ministerstva zahraničních věcí. Sešel jsem se s ním jednou jako asi sedmnáctiletý s Hanou Besserovou( dcerou mé pozdější neplatné ručitelky na přihlášce do KSČ, proto jsem nemohl být nikdy členem. Nebyla to náhoda.Samozřejmě.Jako nic v mém životě. Moje matka to komentovala slovy – Vojáci? ty si dělaj co chtěj.) v restauraci hotelu SAVOY na pražském Hradu – SAVOY – VASJA. Víckrát jsem tam v životě nebyl.  Ve stejné restauraci ve které se o mnoho let později sešel Miroslav Šlouf , pravá ruka Miloše Zemana s Jiřím Weiglem , pravou rukou Václava Klause. Asi tu aféru znáte. Dnes je nabíledni, proč se tam tehdy sešli. Alespoň mně.

Karel Hynek Mácha zemřel v neděli 6.listopadu poté, co onemocněl při hašení požáru v Litoměřicích. Seděl 23.října  na Radobýlu a upravoval svoji báseň Cesta z Čech a utíkal na pomoc jej hasit. Wikipedia říká, že 17.Listopadu 1836 bylo v Praze v kostele svatého Ignáce ( z Loyoly) na dnešním Karlově náměstí ( dříve Dobytčím trhu) slouženo za Máchu rekviem.

Pravděpodobně jste si všimli, kde byl uložen k poslednímu odpočinku Karel May. V Radebeule u Drážďan.

Fotografie číslo 10.

Na mém snímku číslo 10 je právě fotografie kostela svatého Ignáce z Loyoly. I a L. To je LI. Nebo chcete – li LEE a lee. Zrcadlove metodou Leonardo da Vinci – 19.09. Moje datum narození anebo rok 1909, narození prvního manžela mojí matky, svatba u svaté Ludmily na Vinohradech Beneše s Annou- Hanou, založení Tel Avivu atd.atd.atd.

Fotografie číslo 9. a 12.

Na obou fotografiích je dům v Ječné ulici , která vede na druhou stranu než Resslova ulice od Karlova náměstí. Nahoru od Karláku ,my říkáme, na Mírák. Ale jak už jsem psal je to v podstatě přímka od Vltavy až na nám.Míru ke svaté Ludmile, která tu přímku ukončuje. S Národním domem za „zády“. V tomro domě jak si můžete přečíst na desce napsala Božena Němcová Babičku. Nenapsala ji Na Bělidle. Ale tady na Dvojce. Proč na to upozorňuji, Především proto, že iniciály B.N. jsou v naší řeči shodné s iniciálami Václav Havel v ruštině. Ruské B čtu česky jako V a ruské H čtu jako ruské H. Tedy česky N.

Božena Němcová se narodila 4.února 1820 ve Vídni. Zemřela 21.ledna v Praze na Novém Městě. ( Ir Chadaš, hebrejsky. Iniciály I a CH  – EL CHE). Spisovatelská období byla romantismus ( ROMAN) realismus ( REAL ) a Biedermeier – Basil Dr. Meier. Za svobodna se jmenovala Pankl – bez skloňování. Tedy Pan K.L. – Pan EL CHE.

Kromě tohoto domu je pamětní deska i na domě ve Vyšehradské ulici ( pod Emauzy) kde také žila. V této době se také sblížila s Májovci. A v domě v Ječné ( Ječmen ) napsala Babičku. Na domě je pod deskou ,která o tom informuje, deska druhá. O úmrtí Marie Musil , ve věku 71 let ( to je pozpátku 17, tedy 5 hodin), zastřelené nacisty 5.května 1945 – tedy 5.5.. Píšu schválně Musil, protože vy už víte že to je Vasil. Jak se to mohlo stát? Byla to náhoda? Asi v tomto případě ano. možné ale je že to bylo jinak. Stále víc a víc nabývám přesvědčení, že kromě nám známých – historiky – popsaných osob odboje za Druhé světové války, tady fungovali příslušníci armádní rozvědky – „Dvojky“ o kterých se vůbec nemluví a nepíše a ani po nich nikdo nepátrá. Proč? Je přece jasné, například tryzna za padlé při bombardování 14.února 1945 v kostele sv. Ludmily na nám.Míru ( kousek od tohoto domu) tam nebyla náhodou. Byla tam určitě proto, že to bylo na bombardovaném místě. Ale v kostele kde se ženil president Beneš? Chci tím jenom říct. Že jsem přesvědčen, že po celou dobu okupace fungovala i další zpravodajská činnost, která neměla za cíl aktivní odpor, ale měla za cíl připravovat se na poválečné období ,ale i na akce v souvislosti s Operací Benjamin. To znamená například, po válce nastěhovat všechny aktéry Operace do předem určených míst, uprázdněných bytů. Aby mohli navštěvovat určité školy, v určitých místech a městech a sloužit v určených posádkách atd. A mohla se užívat kombinace jmen rodin i křestních i míst odkud přišli do Prahy atd. Je tedy pravděpodobné že Marie Musil, 5 a 5 – ( 55 a 52 a 25 a 22) 1945, nemusela být zasažena na tomto místě ,ale jinde. Nebo že zemřela v oněch dnech přirozenou smrtí a deska se tam objevila právě v souvislosti s Operací Benjamin. Nebo se to doopravdy na tom místě stalo. Ale já si myslím,že to je velmi málo pravděpodobné. Ale mohu se mýlit. Otec byl také členem zpravodajské skupiny, která měla určité zpravodajské úkoly. A vlastně partyzánskou- bojující se stala až kvůli kontaktům s Brigádou Jana Žižky a Operaci Tetřev, honičkou na partyzány organizovanou nacistickými bezpečnostními silami.

Do vedlejšího domu s domem kde byla napsána Babička, také v Ječné ulici, chodil na střední průmyslovou školu syn Miloše Jakeše – Lubomír Jakeš. L.J. – EL CHE. Byl funkcionářem SSM na obvodu Praha 2.

Ale zpět k tématu.Život Boženy Němcové byl velmi pestrý. Žila na mnoha místech v Čechách na Slovensku v Rakousku – Uhersku. Nechci v nich hledat souvislosti, protože ta souvislost je úplně zřejmá a jasná v tom co jsem již v úvodu k těmto fotografiím napsal a v tom co jsem již uvedl v jiné souvislosti, ale napíšu to raději znova. Souvisí to i s tím vším o čem byla již řeč.

V lednu 1989 mě navštívila v Praze dcera Ernesto Che Guevara. Přijela tehdy v doprovodu kormidelníka lodi Granma. S touto lodí připluli BARBUDOS na Kubu. A velitelem lodi byl tehdy právě EL CHE. Věnovala mi knihu Bolivijský deník s věnováním. Popisuji jinde. Co znamená Granma víte? No, přece to je Babička.

Jsem přesvědčen, že tuto cestu ke mně zorganizoval právě výše jmenovaný generál Arnaldo ( OR) Ochoa Sánchez. 13. července 1989 potom, toho samého roku popravený. Po květnové návštěvě M.Gorbačova na Kubě. A teď se musíte někteří obrnit proti výkřiku „to je blázen ten Mohorita“! Proč? Protože BARBUDOS, je španělsky BARBU DOS a to je italsky BARBA DUE. Ne tedy BARBAROSSA – RUDOVOUS – Ale druhá BARBA – FACIAL HAIR… Dvojka a to ne rudá – ohnivá, hlomozná a krvavá ,ale ta v mlze, ve světě ticha.

Vincenc Willhelm van GOGH ( HOCH), měl partnerku a ta se jmenovala SIEN HOORNIK. Španělsko – česky to znamená Sto Horník. A ti co četli a pamatují si, že spolubojovníkem EL CHE byl Cammilo CIENFUEGOS (Vyslovuje se Sien fuegos.  Kamil – Vasil – Sto ohňů. Tento commandante zahynul prý při boji v Zátoce sviní. S letadlem spadl do moře. Fidelovi agenti ho zahlédli ve městě Tampa. Ale i kdyby ho nezahlédli já jsem přesvědčen že on i EL CHE nezahynuli tak jak se zveřejnilo, ale naopak dál spolupracovali se svými kontakty na Kubě, ze zahraničí. Na OPERACI BENJAMIN.

A když má někdo sto ohňů a je Kamil/Vasil tak je také Fury a to má velmi blízko k Fur. Kožešině,kůži atd.atd.atd.

Horník se totiž také jmenoval vedoucí dětských oddílů Rudých průkopníků, které působili před Druhou světovou válkou v Praze, a byl za Druhé světové války popraven nacisty. A jeho dceři, stejného jména, nebyla provdána -Horník, byl přidělen byt u nás v domě v ulici Antonína Sochora 1391. O dvě patra nad naším bytem a bytem Pechů, přímo nad bytem osvětlovače Králíčka. Po zemřelé paní Grimm – jako rodné jméno matky Miloše Kopeckého. Která byla vypravena do transportu do Terezína, z nádraží Bubny. A Stroosmayerovo náměstí u nás, se velmi krátce jmenovalo Kopeckého ( ale po Václavu Kopeckém komunistickém ministru z padesátých let – byl jsem tam jako dítě při slavnostním přejmenování – stál jsem před řeznictvím kde pracoval Šalda a Víšek. A pak se tam  učila prodavačkou moje sestra Anna). Hned vedle domu s iniciálami V.H. kde pracoval  v samoobsluze Tůma starší a Tůma mladší. Z naší dětské „odbojové“ skupiny z nádraží Bubny.

Fotografie číslo 10.

Na této fotografii je kostel svatého Ignáce z Loyoly, který stojí na rohu Karlova náměstí ( Dobytčí trh) a Ječné ulice. Už o něm byla řeč v souvislosti s úmrtím Máchy a 17.Listopadem 1836 a je to také LI – LEE – lee a tajemník ÚV KSČ se kterým jsem v létě 1989 cestoval na Kubu a do Nikaragui. Oba představitelé těchto států se mnou odmítli tehdy komunikovat. V červenci 1989. I Castro i Ortega. To nevěděli že jsou součástí Operace Benjamin a neví o tom. CastRO a ORtega. Proto jsem tam cestoval. Je tam obé – kůže i světlo.

Fotografie číslo 11.

A to je velmi důležité místo. A velmi důležité v Operaci Benjamin. Na snímku je pamětní deska na rohovém domě na kraji Dittrichovi ulice. A je to rohový dům z jedné části v Dittrichové ulici a z druhé strany v ulici Na Moráni. O obou ulicích byla řeč. Tento dům je směrem na Palackého náměstí. A zatímco deska Anna Honzáková z tohoto rohového domu shlíží na Palackého náměstí a Palackého most ( za války Mozartův) Tak tato deska vyhlíží spíše na Emauzy a až na Faustům dům. Tento dům a to také tato deska připomíná, patřil pražskému obchodníkovi který se jmenoval ŠTĚPÁN KYNZL. Ano, není to omyl. Štěpán a Kincl. Miroslav Štěpán a František Kincl. Dva ze čtyř odsouzených za události na Národní třídě dne 17.Listopadu 1989. ( ti dva další byli Lorenc – jeho jmenovec bydlel u nás v domě Antonína Sochora 1391 a byl dispečerem pražských Dopravních podniků a jeho datum narození je shodné po našem s narozením mého otce a Jakeše  a Vykypěl – ano jako Fury – Cienfuegos – Sto ohňů – a také  Fur!  Ano je to tak.).

V roce 1988 v prosinci jsem v den ,kdy snídali Mitterand a Havel na Francouzském velvyslanectví v Praze, navštívil jako předseda ÚV SSM Zeď Johna Lennona v Praze. A ten samý den jsem absolvoval večeři na Pražském Hradě ,kterou pořádal Gustáv Husák. Na tuto večeři jsem šel přímo od Zdi. Na Pražském Hradě na mne v příjmacím salonku čekali dva pánové. Štěpán a Kincl. Člen předsednictva ÚV KSČ a Vedoucí tajemník KSČ v Praze Štěpán a ministr vnitra ČSSR Kincl. Začali mě jak říkáme my vojáci “ jebat“. Jako co tam chodíš? Co tam máš co dělat? A tak podobně. Samozřejmě že jsem s nimi byl velmi rychle hotov. Jako každý správný Fury – Frantic. To byla jedna z tehdy standardních sprostot jejich a dalších funkcionářů.

Co je ještě zajímavé na jménu Kincl? Někdy na podzim 1972 mě předseda MV SSM v Praze a můj tehdejší šéf HÁJEK ( jako byl Hájek z Dvojky a Hájek můj trenér a matky šéf), zavolal k sobě do kanceláře a řekl ,že se na něj obrátili z Moskvy a že mají zájem do některého moskevského muzea uložit prsť ( prst bez háčku je rusky palec, španělsky Dedo – DoD, je Department of Defense) z pohřebiště Rudoarmějců na Olšanských hřbitovech. A dal mi za úkol to zařídit. Ve výrobním družstvu ZUKOV ( ano tak se jmenovalo to družstvo, jako ŽUKOV bez háčku) nechal vyrobit takovou ne moc velkou kovovou schránku, poměrně hezkou si vzpomínám. Já  jsem spolu s předsedou Prahy 3, kde Olšanské hřbitovy leží na hřbitov zašli a schránku jsme prstí naplnili. Předseda se jmenoval KINCL Rudolf. A já jsem si na to vzal můj vojenský kabát z výzbroje NATO, který mi v Moskvě ve škole, při odjezdu v červnu 1972 věnoval můj italský spolužák Vittorio. Z Como. Španělsky Como znamená JAK. Měl jsem a možná že mám ještě někde fotografii, kterou jsme s tím posílali do Moskvy. Chtěli je, výslovně. Na místě byl i proto profesionální fotograf. Ale možná tu fotku nemám. Přišel jsem o spoustu takových fotek a dokumentů v době kdy mě koncem devadesátých let, rasistická a komunistická StB a KGB a ČSLA vyhnali z republiky a ukradli mi dům, který jsem musel vyprázdnit a prodat protože mi neplatili za práci. Udělali to na základě objednávky oligarchů. Ale to je jenom malá odbočka.

Fotografie číslo 13.

Na této fotografii je památník Karolína Světlá. Karolína Světlá pocházela ze zámožné Rott rodiny. ROOR. A čteno po našem “ hebrejsky jako “ odzadu TORR ! To už znáteco je? Otec se jmenoval Eustach ( znáte Eustachova TRUbice – TRE,TREE atd.) Matka byla Anna – to už nebudu opisovat – Vogel – VGL – VSL -Vasil. Měla bratra JINDŘICH – také už nebudu opisovat a sestru SOFIA. Patřila k MÁJOVCŮM a prátelila se se Janem NERUDOU ( CIENFUEGOS – FURY a Pablo Neruda v CHILE ). Byla ovlivněna Boženou Němcovou. Žila, kromě jiného v ulici Ve Smečkách – V.S. a U.S. – a na Karlově náměstí ( Dobytčím trhu) v Domě u Kamenného stolu. ( Ping pong). Z jejího díla známe libreto k k opeře Hubička, Bedřicha Smetany. V příběhu vystupují dvě hlavní postavy – Lukáš a Vendulka – L.V. Další jsou Frantina, Kantůrčice – Kantůrek, Kantůrková atd.atd.atd.

Autorem tohoto pomníku ,který je na fotografii je Gustav Zoula. G.Z. – (Gustav Z .L. – L.Z – EL CHE). Pomník ve Světlé pod Ještědem vytvořil Josef Bílek v roce 1931. Světlá a Bílek a v roce 1931. Jako se narodil Gorbačov a Jelcin a v roce 1913 Gustav Husák. A 1391 číslo popisné domu v Antonína Sochora.. Ve filmu příběh lásky a cti z roku 1977 ji ztvárnila Božídara Turzonová – Boží Dar TUR ZÓNA. Volové a Scotland – Alba, Dobytčí trh, kde Karolína Světlá – K.S. – X . EL CHE , bydlela.

Její socha je natočena částečně do Resslovy ulice a na Karlovo náměstí.

Fotografie číslo 14.

Fotografie číslo 14 je fotografie z Karlova náměstí nahoru Ječnou, přes I.P.Pavlova a Tylovo náměstí a Jugoslávskou ulici až na Mírák. A na konci jsou vidět věže svaté Ludmily. O kousek pod nimi je v Jugoslávské ulici Česká spořitelna. Místo kde se měl setkat Otmar Reidl , Operace Benjamin se svojí pražskou spojkou. A přišel tam po dvou měsících věznění v Innsbrucku a pochopitelně tam na něj nikdo nečekal. Stejné kontaktní místo měl právě tam i výsadkář Pavelka z výsadku Percentage. Ten byl ale vysazen již po napadení SSSR a byl v Protektorátu zabit nacisty. Výsadkář Pavelka byl druhým mužem po Otmarovi Reidlovi, který seskočil na území okupovaného Československa z Velké Británie. Vyslaný Dvojkou. A toto vše je také Dvojka.

Fotografie číslo 16.

Fotografie číslo 16 ukazuje území ohraničené napravo Františka  Palackého náměstím, Palackého ( Mozartovým ) mostem a ulicí Na Moráni a na druhé straně mostem Aloise ( Ludvík) Jiráska ( Temno, Lucerna,Proti všem). Území v jehož centru je Trojanova ulice a dům kde žili Havlovi. Dům je i na této fotografii rozpoznatelný. Nalevo Tančící dům je postavený na místě, kde stál vybombardovaný dům z 14.února 1945. a napravo na Palackého náměstí jsou zcela nové budovy také postavené po vybombardovaných domech. Přesně vymezeno.

Zajímavé je i to, že bratr mojí manželky SVOBODA, Miroslav SVOBODA ( stejného jména a příjmení jako syn Ludvíka SVOBODY popravený nacisty za Druhé světové války ), požádal někdy v roce 1988 o přidělení nebytového prostoru na zřízení obchodu. To byl jeden z výkřiků československé perestrojky, přidělovat ( ne moc pochopitelně, jen tak trochu a pomalu), nebytové prostory pro socialistické podnikání. Požádal o to na Dvojce a nebytový prostor dostal z druhé strany bloku kde bydlel Václav Havel. Byl jsem Miroslava SVOBODY jednou, na oslavě narozenin, tam přímo v tom obchůdku. to byl už rok 1989.

A Miroslav Svoboda, syn Armádního generála Ludvíka Svobody byl popraven v koncentračním táboře MAUTHAUSEN – GUSEN u LINCE, Rakousko. Armádní generál Ludvík SVOBODA se ujal úřadu presidenta ČSSR dne 30.BŘEZNA roku 1968. V den výročí odvodu mého otce v BUZULUKU, u Československé jednotky ,které velel Ludvík SVOBODA. Do Buzuluku otec přijel z GULAGU  KOŽVA ( OR ), PEČORA ( OR ), republika KOMI.

Fotografie číslo 15 a 17.

A tyto fotografie jsou z místa, který jsem měl za sebou když jsem fotil předcházející fotografii přes Vltavu. Je tam kostel svatého Václava na náměstí 14.října  na Pětce, jak my v Praze říkáme obvodu Praha 5. Což je i 2. Postavená na hlavu. Lépe řečeno, fotografie desky umístěné na stěně kostela a věžičky kostela vykukují přes Portheimku.

Portheim je také anagram Mohorita a P je L – Mohorita L. Jako moje matka. A také jako můj spolužák na devítiletce na Strossmayerovo náměstí a myslím, že byl  i v naší odbojové skupině. Jmenoval se Wertheim. Mohorita V a V.

 

 

Budu to ještě upravovat a doplňovat a opravovat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *