Urválek a Válek a ULVasil a Vasil…

964 zobrazení
TiskTisk

Dnes budu pokračovat v objasňování toho jak se dějiny tvořily. Právě kvůli hysterii některých historiků i politiků, ale hlavně křiklounů bez jediné odborné znalosti toho co se v minulosti u nás a ve světě událo. Nejde o někoho a něčí obhajobu. Jde o to ukázat pravdivý chod dějin. A roli jednotlivce v něm. Schválně píši jednotlivce – osoby – člověka, protože nebylo rozdílu mezi těmi ,kteří se na tom podíleli. Někteří více, někteří méně. Jako na divadle. Divadle Dějin. Někteří v hlavní roli, někteří ve vedlejší roli, někteří jako kompars a někteří jako tzv. křoví. A to mohli mít  opravdové divadlo rádi a chodit do něj jako diváci. Nebo třeba vůbec ne.

Už jsem popsal hodně organizovaných pro dějiny důležitých momentů ze strany americko – britské. Klíčová jména, názvy míst, tedy jak já říkám Mapu Dějin, v USA a ve Velké Británii. Jen pro připomenutí jsou vám co jste četli známá jména LLOYD, Benjamin, Wesley – Lee, Harry, Jindřich, Henry, Signs on Lombard Street v Londýně a Bartolomeus s kožařským nožem a spousta anglických a jiných slov ze kterých se dá složit Mohorita anebo Vasil. A Scotland, skot, Catlett, Volové atp. A dále i jako Mohort věrný polský voják na obraze z 19.století, ve Waršavské galerii, ale i maďarský Admirál a diktátor M.Horthy a japonský premiér za WWII války s funkcí v anglické zkratce P.M.Horito. A další a další množství anagramů – Mata Hari – Maharita…Marghareta a Martha a Bartholomeus( s kožařským nožem – atributem) a spousta skotských slov atd. A jeho reakci z druhé strany v závěrečné fázi této celé Operace Benjamin, z Východního bloku. Ze SSSR a z dalších východoevropských zemí. Podstatné je ale to ,že klíč – KLÍČ – ŠIFRA – byla jenom jedna. Ani jinak to nemohlo být. Byl to můj otec a jeho Otisk.Jeho klon – klaun. Tedy já. A moje matka a sestra a všichni další příbuzní, kteří „hráli“ vedlejší role. Ale v této divadelní hře Mapa Dějin hráli také. Aniž by o tom věděli. Pochopitelně. Jinak to ani nešlo udělat. A místa s námi spojená a data narození, místa narození, bydliště, pracoviště a další.

Dnes se soustředím na další španělskou linii této hry Mapa Dějin. Již jsem popsal vloni celou oblast provincie Murcia společně s Lorca. Nebudu se k tomu vracet. Je to přístupné každému.

Samozřejmě ,že s jasnými důkazy.

Jak už jsem napsal na Facebooku, Francisco José Goya de Luciente, narodil se 30.03. Ve Fuendetodos. Aragón. A zemřel 16.04. v Bordeaux.( španělsky Burdeos).

30.03. 1943, skoro o dvě stě let  později se uskutečnil odvod mého otce v BUZULUKU, SSSR a u československého samostatného praporu v čele s Ludvíkem Svobodou.Po příjezdu z GULAG KOŽVA. Je jasné, že právě proto byl propuštěn až v této době. Aby se jeho odvod do Československé armády kona lprávě tento den.

16.04. o stovky a desítky let později, odstartoval ke svému prvnímu a poslednímu výsadkovému letu Otmar Reidl. OPERACE BENJAMIN. A ti co čtou a pamatují si co čtou a přemýšlí u toho ví že 16.04. čteno „po hebrejsky“ odzadu je vlastně v našem klíči 19.09. Můj den narození a rok založení Tel Aviv a svatba Beneš ve svatá Ludmila na náměstí MÍRU na Dvojce, a rok narození prvního manžela mojí matky Ludmily,To znamená je to také klíčové číslo.

Goya byl Luciente. Zářící. Svítící jako OR. Světlo. Otmar Reidl. A jako září, kdy já jsem se narodil. A jako noc, kdy Otmar Reidl startoval ke svém misi, jako první ,v dějinách Československa válečný výsadkář s misí od presidenta Beneše, kdy se uskutečnil další šílený nálet na Londýn. A kromě jiného, byl poničen Chrám u viaduktu v centru Londýna. Který byl restaurován a zase znovuotevřen v souvislosti s dalšími daty s této Mapy Dějin. Vzpomínáte? 10.05. Desátého května.

Goya se narodil v Aragon. Toto jméno přijal francouzský komunistický spisovatel Luis ( Ludvík ) Andrieux. Přítel Vladimíra Majakovského ( V.M.) a manžel jeho švagrové Elsy Tritolet. Jedna z Aragonových knih také vévodila naší domácí mini knihovně. Velikonoční týden – španělsky Semana Santa. Je o návratu Napoleona z ostrova a teď opět čtěte pozorně z ostrova ELBA.Ne ELBE ( LABE) ani ALBA ale ELBA ( LB – LV). Ale co je na tom to nejzajímavější? Tento exemplář knihy věnoval její překladatel Antonín Liehm, soused z našeho domu v Sochorova 1391/4, dalšímu sousedovi z našeho domu prof. MUDr.Kafkovi.Který jí půjčil mojí matce a stejně jako Antonín Liehm po okupaci 1968 emigroval. Kniha potom u nás zůstala. A Antonín Liehm vydával ve Francii v emigraci časopis Lettres Internationale. LI. Jen pro připomenutí týden je SEDM dní a LI je LEE.

A proč je to důležité? Protože dalším naším sousedem v domě byl španělský republikánský generál z občanské války ve Španělsku ( kde padli dva rumunští dobrovolníci V.M. a I.M. v Majadahonda u El Escorial,v roce 1936. A otec V.M. z Volové opustil republiku v říjnu 1939 s I.M. z Volové a odešli do SSSR). Generál se jmenoval Juan Modesto. A o něm se zmiňuje ve své knize spisovatel Ernesto Hemingway, Komu zvoní hrana. Rusky Ernesto Gemingway. E.G. Jako Ernesto Guevara. EL CHE.

A Goya Luciente – GL – CHE EL – EL CHE…

A proč otce poslali z GULAGU tak aby byl právě v tento den u odvodu? Protože Goya byl z Fuendetodos. Majetku knížat de FUENTE. ZDROJ… Fuente je zdroj. Jako Pramen, jako Spring anglicky a tak tedy i jaro česky. A právě Jaro se jmenovala první odbojová skupina generála Luži – později přejmenovaná na Radu tří se kterou spolupracoval kdo zase můj otec. Seznam jeho členů jsem nedávno zveřejnil. Ale Jaro je i hebrejsky Aviv – jako Tel Aviv založený 1909. 19.09. – 16.04. A stále dokola.Byli jsme tedy ZDROJ pro informace a dorozumívání.

Aby toho nebylo málo tak  slavný malíř Goya dvakrát nedostal příležitost ocenění v Real Academia de Bellas Artes de santo FERNANDO (klaun FERDINAND v české televizi – hrál agent CIC z V.oddělení Jiří Vršťala- Vrstala/Bristol atd. už popsáno jinde)  v Madridu. A BELLAS ? No přece anagram Basil – Vasil. A proto odešel v roce 1770 do Říma. Itálie.

Vrací se zpět do Španělska,  Zaragoza, a žení se se sestrou malíře Bayeu. Goya a Bayeu. A dostává nabídku na práci pro královskou rodinu. Na návrhy pro královskou výrobnu tapiserií v San Barbara. A tak se v roce 1775 stěhuje do Madridu. A tapisérie podle jeho návrhů jsou umístěny v EL ESCORIAL, královském sídle nedaleko Madridu. Úchvatné místo a ukázka bohatství španělského království. Nepíšu ale příručku pro turisty. Tapisérie mají námět Lov. A je jich podle nástěnné informace z EL PRADO v Madridu, kde se nesmí fotografovat, tak věřím že si to pamatuji dobře celkem 5.

Rok 1775 je rokem založení US Army a US Marines. To už tu bylo mnohokrát. Že je to vlastně i rok 1770, protože 0 je koule a koule pětka. To jen na připomenutí. Jel jsem před čtrnácti dny z Madridu do Ávila a Alba de Torres a Salamanca – Polabím jak tam vypadá krajina stejně jako u LABE/ELBE( popisuji jinde). Když vyjíždíte z Madridu tak je tam také odbočka na královský  El Escorial. A spolu s ní je tam odbočka na Majahonda. Vzpomínáte??? Tak se také jmenovalo místo kde padli dva rumunští dobrovolníci na straně fašistů. Hned po příjezdu, hned v první bitvě. Jeden byl I.M. a druhý byl V.M. – ze Železné gardy. IG. A to je i LG. EL CHE. Oba rumunští dobrovolníci měli  stejné iniciály jmen jako dobrovolníci  I.M.a V.M. z Volové, kteří utíkali o pár let později do SSSR. V roce 1939.

A nyní trochu odbočím. I když zase ne tak docela. Nejsem jazykozpytec, ale myslím, že slovo LOV, české slovo pro honitbu, Hunting, anglicky – caza, španělsky, má původ ve slově Löwe. Německém lvu. Nevím to. Myslím si to. V každém případě se skládá ze dvou souhlásek. L a V. Ano jako moji rodiče. Ludmila a Vasil. A co je nejdůležitější šifry Mistra Leonarda. Ne té slavné knihy e jejího ještě slavnějšího filmového zpracování. My, vojáci, jsme skromnější. Prostě Leonardo da Vinci. Mister Leonardo da Vinci. MLV. Mohorita Ludmila a Vasil. Nebo Basil a je to naše, tedy těm co čtou a pamatují známé LMB. BML.MBL..Beinn Liath Mhor ve Skotsku, který jsem letos navštívil, u Torridon. A Loch Maree. ATD…

Mister Leonardo da Vinci měl oblibu v psaní zrcadlově a byl levák. lee – l99.

A co je ještě důležité? Že LV je římskými 55. A to je i 22 a i 25 a i 52. Ano vzpomínáte si dobře. Můj ročník Vysoké školy ve Veleslavíně kde končil později komunismu. V – 25. A 25 výročí založení vojenského útvaru když jsem sloužil v Jiřího z Poděbrad v Litoměřicích a čtvrták, který přivezla moje přítelkyně, později manželka Vlasta SVOBODA z Plzně z USA. Manželka byla po svatbě V.M. jako Vlasta Moravec z Plzně manželka generála Moravce. A tak dále a tak dále…A naše uklízečka na OV SSM Praha 2. Moravec.

Jako děti jsme mu říkali Leonardo ve Vinici. Nevím kdo to vymyslel. Ale je fakt, že Vinohrady jsou Dvojka, Hebrejsky víno je ANAVIM – ana a vasil a ivan mohorita a Ludvík SVOBODA byl z Hroznatína… A nejoblíbenější píseň otce byla „Smugljanka moldavanka sobirajet vinograd“…

A slovo VINICE má hodně blízko ke jménu Vincenc, Vincens, Vincent, Čeněk. Tedy Vítězný, vítězící, jinak i Viktor. A Viktorka. A nedávno uvedené jméno firmy Vincens z Agramo Urguell v Catalánsku, založené v roce 1770 – xocolat a v roce 1775 – Torron, turon…

Ale zpět k maliři Goya. Tu práci, která ho přivedla do Madridu mu pomohl sehnat malíř Anton Raphael Mengs. Proč to je zajímavé? Maliř Mengs byl totiž z Ústí nad Labem. Ano z UL. Německy Aussig. Čteno ossig – OSSIG. OSS a IG – OSS a ELCHE. Strategické operace americké armády. Office of Strategic Services. Strategické služby, nebo spíše strategické plánování. Ano odkud byl kapitán BARANSKI u naší Dvojky generála Moravce a Palečka v Londýně. Který koncem války padl ve Slovenském národním povstání. Pro ty co zapomínají připomínám že moje babička z otcovi strany byla Baranová a jediná sestra mojí matky byla provdaná Baraniková. A prarodiče mojí manželky – Josef a Marie – žili v Berouně – Beraun, Braun,Baran…A generál Braun z Rady Tří/ Jaro, je na seznamu příslušníků partyzánské skupiny který psal můj otec.

Anton Raphael Mengs, malíř, jehož plátna najdete také v El Prado v Madridu byl tedy ústečák, jak říkáme dnes. Španělé  pochopitelně píší ,že byl z BOHEMIE. Česká republika nebyla. Proč to uvádím? Každý víte přece že Ústí nad Labem je v České republice, tedy v Bohemia. Ale Španělština totiž nečte H. Písmeno existuje a nevyslovují ho. Takže Španěl řekne BOEMIA. Spíše BOEEMIA. Tak jako že tam něco je ale neříká se to. Jako Mohorita je tam Mooorita. Smál jsem se když mě v moskvě ve škole poprvé někdo ze španělsky mluvících kolegů oslovil příjmením. Takže Mengs byl z Boemia. A po našem „hebrejském“ způsobu čtení/psaní bez samohlásek je to B.M. A to má podobné s ruštinou. Ti zase H také nečtou, ale neopomíjí ho jako Španělé. Místo něj používají G. Takže tam jsem Mogorita.

A tím bychom se zase dostali k původu názvu města Madrid nedávno zveřejněném. Mayerit/ Magrit. Ze kterého vzniklo Madrid. A pořád dokola. ale o tom to také bylo.

A tím se dostávám zpět k nadpisu článku, kterému jsem udělal dnes dlouhý úvod. Včera v debatě na Facebooku jsem si všiml, že někdo napsal o tom, že prokurátor Urválek se kterým seděla Válek v kanceláři, nebo spolu něco podepisovali, spáchal sebevraždu. V roce 1979. Na Wikipedi to není jednoznačně řečeno. Ale jestli ano tak to mohlo být i proto, že mu došlo co všechno se stalo aniž by si byl vědom jakou sehrává roli. a když mu to došlo , nenašel jinou cestu ani východisko. To nevím. Tak mi to připadá. Hráli to na mě taky tak. Rasistická a komunistická STB a KGB a ČSLA. Ale rozdíl byl v tom, že já jsem věděl co dělám. Proto mě nemohla jejich “ odhalení“ nijak vyvézt z míry. Proto nasadili vraždy rodičů, sestry,tchýně atd. Drogy, otravy. Ale nedonutili mi k ničemu.

Ale teď zpět k příběhu a souvislosti Goya a my. Myslím ,že to je možné. V roce 1979 bylo i mnoha nezasvěceným jasné ,že se blíží konec totality. Brežněv – LIB. Jako velitel otcovi zpravodajské skupiny ale jako i VIL v naší azbuko-latince, podepsal Helsinské protokoly. Lidská práva a jejich dodržování. Že to tak nebylo uplně doopravdy to víme. ale byl to zásadní krok ke konci. Ne náhodou je na seznamu věcí, kterými byl můj otec – klíč, šifra, vybaven do týlu nepřítele výslovně “ finský nůž“. Ukončovák, řečeno ve slangu.

A i v tomto případě platí to moje známé : „když jsem věděl o co běží já, tak to museli pochopit a tedy vědět i jiní“. Zvláště ti, kteří neměli nic jiného na práci. U STB a KGB a další, kteří měli dostatek času přemýšlet a spekulovat.

V roce 1978 se uskutečnila v Ostravském divadle premiéra  opery Goya. Napsal ji český hudební skladatel Boháč, podle knihy Liona ( tedy LVa – LV) Feuchtwangera stejného jména Goya. Připomínám v této souvislosti že tentýž autor napsal i knihu Židovka z Toleda. Četl jsem ji. Byla další ze série několika přesně, pro mě určených knih byly v naší miniknihovně doma v Sochorově 1391/4 v Holešovicích Bubnech. Už je popsáno jinde. Z Toleda totiž pocházel vévoda, který se stal vévodou z ALBY. (Vzpomínáte co a kde je Alba de Tormés ?) A jednu z řady, vévodkyň z Alby údajně i Goya miloval. Ale i maloval. A o tomto příběhu ta opera je.

Proč to stojí za povšimnutí a teď to budu psát velmi polopaticky, abyste věděli jak to doopravdy bylo a jak takové operace vojáci plánují. a plánovali desítky let dopředu i stovky a napříč stoletími, zeměmi i kontinenty. Strategické plánování, strategické operace. Proto, aby se již nikdy na evropském kontinentu neválčilo. a aby nikdy nehrozila v Evropě jaderná válka. A aby lidé v Evropě a postupně všude na zeměkouli žili důstojně. Píši postupně. Tak jako v životě jednotlivce a rodiny nejde všechno udělat najednou.

A sledujeme obsazení jako informaci pro zasvěcené.

Autor Boháč – Stejného příjmení Boháč byl v osmdesátých letech předseda Krajského výboru SSM v Ústí nad Labem. Spolupracoval jsem s ním.

Manželka byla pěvkyně Marie Boháčová – M.B.

Goya –   Čeněk Mlčák – Čeněk je Vincenc. V.M. Mlčák je Milčák. Milch, milk,Leche, Chalav. A jako hlavní důkaz – rodné číslo mého otce 960 – římskými XLM – MILCH – Milka založená 17,Listopadu 1825. A spousta dalších již uvedených.

Josefa – Drahomíra Drobková – Drahomíra Drážská – Dráhy – Modrá armáda, jako NAVY – MARINE

Cayetana z ALBA – Eva Kinclová – generál Kincl ministr vnitra ČSSR v době 17.Listopadu. Byl z Ostravy. Odsouzený k trestu vězení po Listopadu 1989.

Conchita – Věra Nováková – generál Novák, velitel Veřejné Bezpečnosti  v době 17.Listopadu. Sloužil pod mým otcem po válce v Jindřichově Hradci. O jménu Novák otec říkával, že to je jak Mohorita na Podkarpatské Rusi. Myslel četnost jména. Jinak jméno Conchita se čte Končita – ta končí.

Král a královna – HLUBEK – HAVLICA – Havel Král a Havel K – Havel K. K je král a Havlová Královna  – na pražský Hrad.

Inkvizitor – Kyzlink byl holandský kolaborující diktátor s nacisty za války. Holandsko – Países Bajos ( španělsky) – Spodní země – podzemí – disent. Vévoda z ALBA byl jejich guvernérem. Kyzlink byl v té době i československý Hrdina socialistické práce, myslím horník – podzemí. A role Inkvizitor je i tor i OR.

Manuel Godoy – Michael Kozelský – M.G. – Michal Gorbačov. A ještě jednou anglicky. Kozelský – Goat. Michael G. M.G. A španělsky Cabra – Vasil Michael – Man L. VML.Nebo naše slavné BML.

Komoří – Lubomír Procházka – jeediné přesné jméno. Vedoucí oddělení společenských organizací ÚV KSČ, otců spolubojovník z války. Udělal ze mne předsedu ÚV SSM a záhy zemřel. Myslím že to nebyla přirozená smrt. Myslím, že zemřel proto ,že mě instaloval na předsedu v souvislosti s Operací Benjamin. Pomsta STB a KGB.

Pepa Tudó – Miluše Ostatnická – M.O. Ministerstvo obrany a Miluše se jmenovala moje kmotra, manželka mého kmotra Vasila Valo, generála, podle mne také zavražděného.Popisuji jinde.

Esteve, pomocník Goyův – španělsky se vyslovuje napsané esteve – estebe.

Ceremoniář – I.M. – jako Ivan Mohorita z Volové, který utíkal s mým otcem a rumunský dobrovolník který padnul Mojadahonda u El Escorial z Iron guard – IG –  EL CHE.

Notář- V.M. jako Vasil Mohorita a druhý rumunský dobrovolník V.M.

Diviš je Denis… Jako Denisovo nádraží ze kterého otec odjížděl spoustu let každý den do Horních Počernic – H.P.

A choreografie? ALBERT – ALBERTOV.

Wikipedia

 

osoba hlasový obor premiéra (30. září 1978)[4]
Goya, malíř baryton Čeněk Mlčák
Josefa, jeho žena mezzosoprán (soprán) Drahomíra Drobková
Cayetana z Alby soprán Eva Kinclová
Conchita, služebná soprán Věra Nováková
Král tenor Jaroslav Hlubek
Královna alt Alena Havlicová
Inkvizitor bas Jan Kyzlink
Manuel Godoy, ministr tenor Michael Kozelský
Komoří tenor Lubomír Procházka
Pepa Tudó soprán Miluše Ostatnická
Esteve, pomocník Goyův baryton Jiří Paderta
Ceremoniář mluvená role Ivo Malíř
Notář baryton Vladimír Mach
Dirigent: Jiří Pinkas
Režie: Ilja Hylas
Scéna: František Skřípek
Kostýmy: Petr Diviš
Choreografie: Albert Janíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *