Kniha Olin Jurman, Převrat. Pravdy a lži o 17.listopadu

999 zobrazení
TiskTisk
I taková nešťastná doba je pro něco dobrá. Dostal jsem se náhodou ke knize Převrat. Pravdy a lži o 17. listopadu. Napsal jí pan Olin Jurman a kolektiv. A reklamu mu dělali v Parlamentních listech.
Je to nejzábavnější kniha o tomto období. Skutečně, zábavná. Kolektiv autorů je vybraná společnost. Od Hegenbarta, po Vykypěla. A z knihy čiší snaha, právě je, tyto osoby a další z kolektivu autorů postavit do lepšího světla.
Pravda je jenom jedna. Byla to Operace Benjamin, která byla zahájena dávno před tím než pan Jurman a kolektiv jeho spoluautorů vůbec zahlédli světlo světa.
Co to znamená? To znamená, že každý může popisovat svýma očima co prožil a co si myslí o té události. Na to má každý právo. I estébák i student- revolucionář. I ten kdo chtěl komunismus zachraňovat i ten kdo ho chtěl ukončit. I všichni kdo se touto problematikou zabývají jako profesionálové – historici i jako amatéři, anebo i někteří novináři, na to mají právo. Žijeme v demokratické společnosti ( i když má ještě k „ideálnímu modelu“ tomu západoevropskému, daleko).
Neměli by ale, pamětníci lhát a vymýšlet si. Očerňovat.To je ale problém celých třiceti let od Sametové revoluce. Spousta lží a nepravd.
Proto jsem začal na svém  webu psát a dokazovat na faktech, jak to celé bylo. Od začátku do konce. Operace Benjamin ( Operace B, se také nazývá), geniálně připravená a založená stovky let zpátky. A připravena Třemi sestrami – US Army, British Army a Russian Army ve spolupráci s dalšími armádami. Do nejmenšího detailu, tak jak to vojáci dělají. Přesně podle plánu. Od začátku do konce.
Na závěr ? Kdo chce žít ve světě zahaleném spoustou slov a popsaných stránek čte knihy Štěpána, Šloufa, Jakeše, Vacka, Žáka,Hegenbartha,Vykypěla a dalších pamětníků, anebo knihy od mnoha, po revoluci náhle „narozených“, autorů tzv.Literatury faktu.
Kdo chce skutečně pochopit jak to bylo doopravdy ve „válce v mlze“ podle generála Carl von Clausewitz, bude číst můj web. Ne proto, že by tam byla „jiná“ pravda. Proto že tam jsou zcela nezpochybnitelná fakta a důkazy, jak dějiny šly pomalu krok za krokem, až k těm událostem v roce 1989 ve Východní Evropě a v roce 1991 v SSSR. Naprogramovaném konci SSSR a světového komunismu. Stejně tak, jak byl naprogramován jejich začátek. Ano čtete správně. Stejně tak, jak byl naprogramován počátek SSSR a světového komunismu. Smiřte se s tím. Vývoj světa byl a je nasměrován a ovlivňován  profesionály a odborníky. Ne tajnými sdruženými kohokoliv a odkudkoliv.
Vše, co se událo, se událo proto, aby svět byl takový, jaký ho známe, my osobně, dnes. Ano i včetně toho všeho, co nás může překvapit – jako například COVID 19. Ale jak se tomu může svět – protože je jen jeden –  je to skutečný GLOBÁL – společně bránit. A to bylo smyslem Operace Benjamin. Jeden svět. A ten je tady a už to jinak nebude. Věřte mi. Uvidíte, že mám pravdu já – alespoň v tomto určitě.
Přidávám nakonec, jako přílohu celou skupinu redakčního kolektivu knihy: Zdeněk Doležel, Jiří Glos, Petr Hájek, Hegenbarth Rudolf, Miloš Jakeš, Oskar Krejčí (koresp.), Milan Linhart, Oskar Marek, Stanislav Pohořal, Jan Schneider, Karel Srp, Stanislav Suja, Jan Šolta, Lubomír Štrougal ( koresp.), Zdeněk Zbořil, Zdeněk Zbytek, Miloš Zeman (koresp.), Ludvík Zifčák (koresp.), Ladislav Žák.
Ke knize a části kde se hovoří o mně, osobně, se ještě vbrzku vrátím, tady na webu. Je to hloupé a nepravdivé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *