Žádné náhody neexistovaly. Vše probíhalo přesně podle plánu. Operace Benjamin.

1 522 zobrazení
TiskTisk

 

 

 

Dokument číslo 1. 
Toto je můj Rodný list. Je nazelenalé barvy a vévodí mu nahnědlá skvrna. Od nepaměti.
Kdo ještě kromě mne, má na veledůležitém místě, podobnou skvrnu???
Španělsky „La Mancha.“
Anglicky “ Spot, Fleck, Macula.“
Německy “ Fleck, Makula, Blume.“
V Pražské slavné restauraci U Fleků bývalo jenom  černé pivo…
Hebrejsky בירה שׂחור…
Bira Šachor. Bílá Sochor. Jako naše ulice pplk. Sochora
U Fleků bydlel můj přítel Jakub Jakoubek. J.J. ⚓. Byl jsem tam s ním u něj v bytě. Byl to skvělý Diskžokej z „mého“ klubu Dvojka. Z podzemí na rohu Vinohradské a Italské. V.I. Václav a Ivan, Vasil a Ivan a Vasile a Ion.
Žádné náhody neexistovaly. Vše šlo podle plánu. Operace Benjamin – konec SSSR a světového komunismu.
Ukažte to historikům a novinářům a tzv. samozvaným mužům Listopadu.
Tvrdá práce. A tvrdý boj o přežití. Stovky lidí, stovky let. Plán všech Dvojek, pod vedením Tří sester. US ARMY a BRITISH ARMY a RUSSIAN ARMY/ dočasně SOWIET ARMY.

Pod názvem  “ Žádné náhody neexistovaly. Vše probíhalo přesně podle plánu. Operace Benjamin.“ budu v tomto příspěvku, velmi podrobně upozorňovat na provázanost jednotlivých akcí, událostí, které směřovaly jasně a zcela zřetelně k ukončení SSSR a světového komunismu. Jako systému. Už je zcela zřejmé, že skutečně nešlo o náhody. Dlouho a dlouho v minulosti připravované jednotlivé klíčové události, směrníky nebo informace, narození klíčových osob, místa bydliště, události, názvy míst řek, pohoří, a tak podobně, se začaly objevovat v pravou chvíli a v ten správný moment. Tak ,aby jejich provázanost mohla být zřejmá jenom těm, kteří k tomu byli určeni. Už jsem tu psal, myslím, několikrát, že jsou profese, ve kterých se nemluví o tom co právě jejich vykonavatelé dělají. Jsou to například různé tajné služby, ale i lékaři a třeba i právníci, advokáti. V profesi vojenských zpravodajců to ale platilo několikanásobně. Tam se o tom co se chystá i proč se to chystá, nemluvilo. Vojáci jsou zvyklí se neptat. Rozkazy se plní. Mají li například v obci Horní Počaply žít, z nějakého důvodu, rodiny s přímeními shodnými s předválečnou  generalitou československé armády,  tak to ti co to dostanou za úkol, to prostě zařídí. A hotovo. Neptali se proč to tak má být. A jak to mají udělat.  Prostě to udělali. To nejsou schůze spolků, stran nebo hnutí, nebo hospodské sedánky. A tak se stalo, že například v jednom z hlavních „klíčů“ v Horních Počaplech, rodné obci mojí matky Ludmily, ještě v těch správných malých Horních Počaplech, kam jsem tak rád jezdil, před vybudováním elektráren ME 1, ME 2, ME 3 ( 123 ) , před zřízením vojenského útvaru Silničního vojska (stejného druhu vojsk u jakého sloužil můj otec v Horních Počernicích a v jehož čele stál jednu dobu generál Stěpan Bunzák ), žili jmenovci legionářů – generálů a velení československé armády –  Krejčí, Syrový, Bláha, Fiala, Nosek, Kohoutek (moje malá babička Hahn) Bradáč a Husák (to si nejsem jist, to příjmení mě možná mate).

A jak se mi ozvala jedna rodačka z Horních Počapel tak i generálové z období po Druhé světové válce. Jmenují se Horáček. Generálporučík Horáček byl náčelník H.P.S. Tedy H.P. a 2. Později stál  v čele Svazarmu. V čele sovětského Svazarmu – DOSAF, stál maršál Pokryškin, trojnásobný hrdina SSSR ( stejně jako pilot, maršál Kožedub – O.R. hebrejsky kůže ). Válečný pilot. Který mi „učil“ na moskevském letišti, na trenažeru pilotovat letadlo. Můj děda Gebelt ( the Havel ) z H.P. byl pokrývač.

Kromě toho tam žili Franc, Kapitánovi, Vodochodský, Suchomel, Březina, Slavík, Šubert, Groman, Štros.  A tak se také stalo  že se tam do čísla 74 přiženil,  Florian a pak Mohorita a Baranikov a přivdala Schillig/ová – Šidláková. A také se stalo to, že bratr matky, Karel, pracoval jako číšník v Německu za Druhé světové války. V době kdy byl otec v Gulagu a pak na frontě. To také nebyla náhoda. Ani první svatba mojí matky s rotmistrem dělostřelectva československé armády, policejním pyrotechnikem pražského policejního ředitelství Bartolomějská ulice, který zahynul v Hradištku u Prahy při likvidace německé munice dne 10.května 1945, nebyla náhoda. Celé pozadí proč se tak dělo, znali jenom v režii. Tam kde to vznikalo a chystalo se to. Roky a roky před tím. Já jsem to pozadí  znát celé nepotřeboval a ani neměl. Znal jsem vždy jenom to co bylo potřeba pro moji účast v celé té Operaci Benjamin. Jako ostatní účastníci. Byla to týmová hra, kde měl každý přesně vymezené místo v týmu. A hrál ho až dokonce.

A kdo všechno asi tušil, že za tím vší je vlastně příprava na konec SSSR a světového komunismu? A kdo to věděl ? A kdo si to vůbec připouštěl. Dnes 30 let po úspěšném zakončení Operace Benjamin je jasně vidět, že většina lidí vůbec nechápala, že může k takové úžasné události, bez války dojít. Putin to nazývá “ geopolitickou tragédií 20.století“. A tuto geopolitickou tragédii, jemu a jeho KGB nachystali i obyčejní  ruští vojáci. Většinou z obyčejných dělnických a rolnických rodin, všech národů SSSR. Kteří dobře věděli, že lidé mnoha národů, nemohou žít v nedemokratickém, totalitním státě ovládaném mafií tajné služby komunistických elit.

Dnes to bude jenom připomenutí provázanosti a návaznosti a posloupnosti jednotlivých vzájemně provázaných informací. Ale jenom u OR – světlo. Světlonošů, Luceren, osvětlovačů, či směrníků. Jak chcete tomu můžeme říkat. Byli to Tři králové. Můj otec Vasil Mohorita, Ivan Mohorita, Stěpan Bunzák. Z Volové. C.R. Carpathian Ruthenia. Podkarpatská Rus nebo Zakarpatská Ukrajina. A OTISK. Ne kapitán Otisk ze skupiny Wolfram. Ten na to, svým příjmením upozornil, a pravděpodobně, protože  pracoval v kartografii v Brně, byl i nadále součástí Operace Benjamin. Otisk jsem byl já.

 

Dokument číslo 2.

Cestovní pas mého otce. Kromě, už všem, kteří můj web čtou a pamatují si, klíčového data narození je tam i otcovo rodné číslo. Je to číslo 19 08 12 960. Jako u všech, je složeno z roku narození, to je 19 v tomto případě. Dne narození, to je 12 v tomto případě. Měsíce narození, to je 08 v tomto případě a  dalšího unikátního čísla, jiného u každého narozeného v tento den. Vy víte, že moje je  123. Otec tam má číslo 960. Co je na něm zajímavého? Za prvé je to do tisíce 140. Tedy 14 – Dvojka, podle hodin. Je to i číslo domu rodičů mojí matky 74, v Horních Počaplech, podle naší 1 a 7 jedno jest. Americká 7, nepřeškrtnutá tak  to dělají například  ve Velké Británii.

Když ta první tři dvojčíslí otočíte tak je to datum narození generála Stěpana Bunzáka. 19.08.19. A když od něj „odečtete“ otcův den narození tedy 12. Tak vám vyjde 07.08. A protože víte že srpen je i květen – 5 měsíc od začátku roku a pátý měsíc od konce roku, tak  z toho vyjde datum narození Ivana Mohorita. Ten je ale narozen v  jiný rok ( 1921 ) a byl z Volové u Chustu, ne z Volové, okresní město, jako můj otec a Stěpan Bunzák. Tak,  jinak to ani nemohlo být. Nemohlo to být na první pohled všechno čitelné. Tři králové.

A římskými číslicemi je 960 – CMLX. A vy si právě teď vzpomínáte na druhé jméno Anna Mohorita LEMAK. Protože CML je pozpátku – hebrejsky – LEMAC – vyslovíš LEMAK. Nebo Kamil jako Camilo Cienfuegoos, který s Ernesto Che Guevara osvobozoval Santa Claru na Kubě a Klariska byla Svatá Anežka Česká atd. Ale, a to je veledůležité je to i KLM – název holandské letecké společnosti se kterou odletěl tým Františka Moravce – Dvojka do Velké Británie. Dne 14.března. V den narozenin manželky bratra mojí matky, Karla – Aurélie Schillig ( Šidlák- ová). A Moravcovou metodou plus dva 16.března, den narození mojí sestry Anna. Letěli tehdy s mezipřistáním  holandském  Amsterdamu. Holandsko zemi Vincenc Van Gogh. Na den jeho narození 30.března byl můj otec v roce 1943 odveden do československé armády po příjezdu z Gulagu do Buzuluku. Vincenc Gebelt byl můj praděd z Dřemčic. A Gogh čtou Holanďané jako hoch a otec měl jméno Emil v týlu nepřítele na falešných dokladech. V Holandštině je Emil u hochů jako Melle. Mylnář a Meyer a stále dokola. A 30.března 1976 ( což je i rok 1919, rok narození otce a rok plánovaného ukončení SSSR 1991 ) jsem byl já převelen do zálohy. A také je Vincenc firma z katalánska vyrábějící chocolate de piedra a Turrón – od roku 1770 a 1775.

A 30.březen je shodný i s důležitým datem narození Francisco Goya de Luciente a úmrtím Karla Maye.

A CML je to také MiLKa. Firma na výrobu čokolády založená ve Švýcarsku dne 17.LISTOPADU 1825. S vyobrazenou PARA. To je hebrejsky kráva. A zpravodajská a diverzní skupina se kterou seskočil otec dne 7.října 1943, u Makova v okupovaném Československu se jmenovala ARAP.

A je to také MILK, MOLOKO, LAIT, CHALAV, LECHE. A je to také odbojový pracovník ze Druhé světové války. ŽELEZNIČÁŘ – MOLÁK. Byl z Berouna, kde žili prarodiče mojí manželky Svoboda, Marie a Josef Boudník. Molák ve válce zahynul. A byl na jeho památku pojmenován jeden ze sálů Ústředního kulturního domu železničářů na náměstí Míru na Vinohradech, Dvojce. Je hned za svatou Ludmilou. A měl jsem na něj z Valdeku výhled.

CML je kromě Lemak i Camel. A to jsou ale také počáteční písmena jmen všech z rodiny Gebelt ( the Havel ) v Horních Počaplech číslo 74. Charles – Karel, Alena, Marie a Ludmila.

X je CHE. EL CHE. NEBO A TO JE VELMI DŮLEŽITÉ, JE TO DVOJKA. Skládá se totiž ze dvou I. Tedy II složené dohromady vytvoří X. V případě rodného čísla mého otce to jasně znamenalo že Karel, Alena, Marie, Ludmila, jsou Dvojka. Nebo Dvojky. A číslo popisné domu, to potvrzovalo.

Datum vydání pasu je 13.6. A to je i svátek Antonína. Známého jména v mém příběhu – především manžela sestry mojí matky Antonína Baranikova ( připomínám, že matka mého otce byla Anna Baran Mohorita ). A je to i 13.9. A to je i 1.9. a to je plus dva 3.9 – San Marino svátek, vyhlášení války Německu Velkou Británií a Francií v roce 1939. A mimochodem, protože nebyla příležitost dříve, ale nyní nastala, tak musím napsat, že Velká Británie a Francie vyhlásily válku Rakousku Uhersku,  kam v roce 1914 Volové patřilo,  dne 12.8.1914. Přesně na den pět let před narozením otce.

1.9. je také Moravcovou metodou krát dvě – 2.9. a to Druhá světová válka skončila.  A France a United Kingdom je FUK. Nebo PUK jako PIN. A pas podepsal Zelenka. Jako nám všem podepisoval v té době, razítkem pasy Zelenka. Zajímavé je na něm to, že byl, před tím, než se stal náčelníkem správy pasů a víz svazácký funkcionář – předseda SSM na Ministerstvu Vnitra. Znal jsem ho jen z té doby, pak už jsem ho nikdy neviděl. Ale není tu souvislost s Operací Benjamín. Podepisoval pasy všem občanům. Spíš je tam za něj, někdo razítkoval.

 

Dokument číslo 3.

Toto je fotografie posledních stránek v Pasu mého otce. Jak můžete vidět ve dnech 3. října  1988 překročil v Čierné nad Tisou československou státní hranici do SSSR. 3.října je Moravcovou metodou, plus dva, den 5.října. To se narodil Václav Havel.  A 13.října  ji překročil zpět.  A to je Moravcovou metodou, minus dva 11.10. Narození Ivana Havla. A také 1775 rok založení US Army a US Marine. A jinak známé datum povýšení otce na plukovníka a úmrtí L.I.B. Leonida Iljiče Brežněva a konkrétní datum založení US Marine v roce 1775 – 10.11. v PennSYLVAnia. A vy víte, že otcův velitel kapitán Adam Jevsejevič Niščimenko, byl za Druhé světové války v čele skupiny ARAP krycím jménem Leonid Ivanovič Bělavskij. Tedy také L.I.B.

Otec byl na návštěvě u sestry Marie a dalších příbuzných v Mežgorje/ Mezihoří/Volovém. Pak už tam necestoval. Potom už jsem jenom já přecházel tuto hranici v srpnu 1991, s rodinou, pěšky, po návratu z Krymu, ze země, kde právě Tamanská divize ( u které jsem byl v roce 1971 ) ukončila pokus ortodoxních komunistů o puč. A došlo k zákazu Komunistické strany SSSR a byl jí okamžitě odebrán všechen majetek. A za pár dní už Gorbačov  ( M.S.G  – jako G.C.M – George Catlett Marshall, a s podobnou skvrnou na hlavě jako já mám od nepaměti v mém rodném listě ) a můj přítel Mišin Viktor ( to je jak Mašin. Viktor – to je otcovo krycí příjmení za války HaZucha v hebrejštině výherce, vítěz, Viktor, s OR.) opouštěli jako poslední, vyprázdněnou budovu, ÚV KSSS v Moskvě.

 

Dokument číslo 4.

Toto je vízum otce z roku 1968. Tehdy také byl na návštěvě u příbuzných, tety Marie, na Podkarpatské Rusi – Ukrajině. v SSSR.  9.března odjížděl a vracel se dne 22.března. Všimněte si na tom zeleném razítku nahoře vedle fotky, že čísla jsou v pořadí 22 3. 21. Po zpátky je to moje rodné číslo 123 a rok narození matky a po úpravě i můj, mé pozdější manželky a dcery sestry mojí matky Aleny. 22 a 50 a 52 a 55.

9.března je i 9.října. A to byl „zabit“ v Bolívii Ernesto Che Guevara. A Moravcovou metodou minus dva, je to 7.října a to otec seskočil ve zpravodajské a diverzní skupině ARAP u Makova do okupovaného Československa. A ještě minus dva je to 5.října, datum narození Václava Havla. A 9.říjen plus dva, je datum narození Ivana Havla.

Co je důležité, že to bylo v březnu. Pár měsíců před volbou Ludvíka Svobody, velitele mého otce, i všech Tří králů, prezidentem ČSSR. V té době se i velitel útvaru, Silničního Vojska ( S.V. ) 3513 v Horních Počernicích jmenoval Svoboda. Otec byl jeho zástupcem. Byl to Samostatný prapor. V polích. Ne přímo Polní v názvu. Jako 1.československý samostatný polní prapor v Buzuluku,  kde byl Svoboda velitelem. A aby to bylo všechno pravda, tak já jsem tehdy měl nového třídního učitele od září 1967, ve škole na Strossmayerově náměstí na Praze 7, ve Spartanburgu. Jmenoval se Svoboda ( Vladimír  – S.V. ). A bydlel v Heřmanově ulici. V ulici, kde žil v době svého pobytu v Praze v roce 1966 Ernesto Che Guevara. V roce kdy jsme se v Praze, v Podbaba, potkali. O existenci své budoucí manželky Svoboda ( Vlasta S.V. ) jsem neměl ani zdání. Byla s rodiči v Austrálii, v Sydney, v té době. Kde sídlil v době Druhé světové války generál MacArthur, velitel vojsk vPacifiku. Mac Arthur byl v roce 1932 v Praze. 9 1935 prvních pět maršálů SSSR a první linie podzemky – metro ). Když byl ve funkci náčelníka štábu US Army. Tak jako později, byl v téže funkci ve Druhé světové válce  generál Georges Catlett Marshall a po válce generál Omar Bradley a ještě později generál Westmoreland. A vy už víte ,že West More Land je MacArthur – anagram Mohorita a Georges Catlett Marshall – stejné iniciály jako Michail Sergejevič Gorbačov a Omar Bradley- iniciály O.B. jako Operace Benjamin.

Otec  mojí manželky se jmenoval stejně jako popravený syn Ludvíka Svobody, Miroslav Svoboda. A narodil se ve stejný den jako Olga Havlová. 11.07.

V Sydney, Austálie,  pracoval Miroslav Svoboda, můj tchán, v letech, kdy byl právě generál Westmoreland náčelníkem štábu US Army a kdy probíhala válka ve Vietnamu a kdy proběhla Okupace Československa v roce 1968

Z toho, že napsal na tento dokument, můj otec, věnování mým dětem, když u něj byli na návštěvě v Karlových Varech, Palackého náměstí č.5. usuzuji, že to byla práce, Tří králů a vojáků z Druhé světové války vůbec. Volba Ludvíka Svobody prezidentem. Bylo to v souvislostí s Okupací., která přišla v tomtéž roce dne 21.srpna 21.08.. Otec se narodil 12.srpna, 12.08. A moje manželka 08.12. Ludvík Svoboda, měl být, jako světoznámá významná vojenská osobnost a spolubojovník Sovětské armády i Spojenců z let Druhé světové války, zárukou minimalizace škod ze samotné vojenské operace Dunaj. Jak se tehdy vojenská operace V.S. – Varšavské smlouvy, jmenovala. Nešlo, tedy o politické postoje. Jako u pisatelů známých DOPISŮ.  Ale o samotnou vojenskou operaci. Jak už jsem psal jinde, pučem v Chile 11.září 1973, byl dán pokyn k výměně Svobody Husákem. Augustin Pinochet – Augustýn PanOtec. A to vše v souvislosti na naplánovaný konec SSSR a světového komunismu v roce 1991. Otec se narodil v roce 1919. Byl tedy i se mnou živá, chodící a jezdící informace v Operaci Benjamin.

Dokument věnoval Kátě a Nikolkovi. Jekatěrina – Jekatěrinburg. Místo popravy  rodiny Cara Nikolaje. Napsal datum 29.9.1984. 29.9. je Moravcovou metodou, minus dva, jinak s tím nic dělat nejde, 27.9. a to bylo datum narození mého přítele, spolužáka a později manžela mé sestry Uher. Tedy 21.9. Ale 27.9. přijel do Československa v roce 1963, Adam Jevsejevič Niščimenko alias Leonid Ivanovič Bělavskij – L.I.B. Rok před výměnou Chruščeva za Brežněva. L.I.B. –  otcův velitel skupiny ARAP. A odcestoval z Československa dne 14.října. Mám k této cestě zajímavý dokument a budu o něm psát v samostatné příběhu. Ta data vypsal přesně, do své informace pro kancelář Odboje Ministerstva národní obrany ČSSR. Informace ověřené tehdejším jedním úřadem. ( 14.října je i 14.března a to se narodila manželka bratra mojí matky Aurélie a Moravcovou metodou plus dva, se narodila moje sestra Anna Marie ). 14. října je ale i datum generální stávky v roce 1918 a po něm jméno náměstí na Praze 5 ( 2 ). Náměstí 14.října. Je na něm kostel svatého Václava a Portheimka – angram Mohoritka L.

Proč se k názvu Okupace použil název Operace Danube – Danubius – Dunaj, se podívejte na Wikipedii a bude vám  to jasné. Nic tajného ani světoborného. Ale jasné jak facka. Jak se u nás říká. Samá Bé. Samá Béčka.

 

Dokument číslo 5.

Toto je přední strana výše popisovaného výjezdního víza. S datem vydání 22.2.1968. S platností do 22.2.1669. A s razítkem ze Živnobanky o přídělu 10 rublů na cestu. Ale i se zeleným razítkem na přední straně od československého pasového orgánu, při přejezdu hranice v Čierné nad Tisou, dne 09.03. 1968.

Určitě víte, kde se uskutečnili schůzky Brežněva – L.I.B. s Dubčekem. Ve vagónech na kolejích. Píší na Wikipedii, že o ní není žádný záznam. Záznam bylo to samotné místo. Ferdinand Foche ( EL CHE )  podepisoval smlouvu o ukončení První světové války také ve vagónu v Compiégne.  U nás to bylo to v Čierné nad Tisou. Tiso, prezident slovenského štátu, který má podobné jméno s řekou Tisa, byl popraven 18.dubna 1947. 18. duben je Moravcovou metodou minus dva, 16. duben. Datum seskoku Otmar Reidl – Operace Benjamin.  Tiso byl „Čierný“. Tak se také říkalo katolickým kněžím, kterým on byl. A byl popraven v roce 1947 což je i rok 1919, rok narození mého otce a rok 1991, rok plánovaného ukončení SSSR a světového komunismu. Více k datu 16. dubna bude v dalších odstavcích.

Dunaj pramení v Černém lese – Schwarzwald, spojením řek Breg a Brigach ( B a B – 2 a 2 a 5 a 5 )  a ústí v Černém moři. Je to DRUHÁ největší řeka v Evropě ( po řece VOLGA – anagram VASIL ). Španělsky je název místa – Selva Negra – Selva je anagram Vasil. Známý z názvu PennSylvánia jako poangličtělé Sylva.

Náhoda by to byla, kdybychom nebyli s otcem a matkou na jediné společné dovolené v mém dětském životě. Nikdy před tím a ani potom, jsme nikam společně nejeli. Bylo to někdy v polovině šedesátých let u Černého a Čertova Jezera. Společně s námi tam byl generál Slabý. Zase anagram Vasil/ Basil. Velmi dobře si to pamatuji, protože měl dvě krásné dcery. Přijel tam za námi jeden z mých bývalých nevlastních bratrů se svoji přítelkyní, možná už tehdy manželkou, jménem Marta – Martha, v angličtině. On je Vratislav. Vratislav a Martha. V.M. Přijeli na motorce JAWA. ( Oba moji bývalí nevlastní bratři měli ve stejnou dobu stejné motorky ) To je indonéský ostrov. Indo – Romové a také Indonesia Islands. II. Dvojka. Vlajka Indonésie je stejná jako vlajka Polska, Slávie, Karlových Varů. A Braunschweig. Braun Schweig –  Velmi významné jméno v našem příběhu o Operaci Benjamin. I Braun – generál Braun z Rada Tří i Švejk – spíše jeho autor.

Důležité je upozornit na to, že otec do SSSR jinak nejezdil. Pokud si dobře vzpomínám tak tam byl na pohřbu svého otce, koncem padesátých let. Pak jsem tam s ním byl já a moje sestra Anna začátkem šedesátých let. Po mém počinu na nádraží Praha Bubny, mezi kolejemi – přísaze věrnosti generálu Pattonovi a americké armádě.  Pak tam snad byl ještě jednou snad a pak až v roce 1968. A pokud si dobře vzpomínám, jezdil tam v uniformě ( nevím, jestli pokaždé ). Jednou, jako dítě, jsem se ho ptal proč. Říkal, že je jednodušší celá hraniční kontrola, jak na naší straně tak i na sovětské.

Moje matka tam necestovala nikdy. Tedy je jasné, že vždy to mělo nějaký účel.

 

Dokument číslo 6.

Poslední vojenská knížka mého otce. Byla mu vystavena v roce 1976. Uvádím jí tady jako důkaz, že nic se nedělo náhodou. Byla vystavena Obvodní vojenskou správou Praha 7, Spartanburg, v ulici Františka Křížka. Ulice Františka Křížka je ulice která ukončuje ulici pplk. Sochora. Z jedné strany dole je to ulice Bubenská, a za ní jsou jenom koleje. A nahoře je to právě ulice Františka Křížka. A přímo ulici Pplk. Sochora vévodí kino OKO. V ulici Františka Křížka sídlila Obvodní vojenská správa Praha 7. Až nahoře. Nad úřadovnou SNB a STB a VB. Nad nimi. To nebyla náhoda. Tak jako ulice Na Valech – Valy jsme tomu říkali – byla nad Hradem a Strakovkou a ÚV KSČ.

Tam jsem si byl pro cestovní příkaz do Vojenského gymnasia do Opavy v létě 1968. Později tam byla vystavena i moje Vojenská knížka a tam jsem si byl pro své dva povolávací rozkazy v březnu roku  1974. První byl do Prostějova k hloubkovému průzkumu. Ten ale generál Stěpan Bunzák změnil za povolávací rozkaz do Litoměřic k radiovému průzkumu. Pak už jsem tam byl  jenom, když mi velmi malá nadpraporčice, předávala povolávací rozkaz na cvičení do Karlových Varů k tankové divizi. V době cvičení Štít. Když jsem se začal vymlouvat, že tam nechci, provedla takovou přednášku, že jsem přestal odporovat. A  jel jsem.  Více je popsáno jinde. Prostě bylo jasné že do Karlových Varů musím nastoupit.

Datum vystavení je zase – přesně psáno – 01.XI. Tedy 01.11. Nebo 01 a XI – EL CHE. A zase co už tu bylo mnohokrát, datum otcova povýšení a datum úmrtí L.I.B. Leonida Iljiče Brežněva, a datum založení US Marine a rok vzniku US Army a US Marine. US Army vzniklo v den pozdějšího narození Ernesto Che Guevara a svátku Vasila. 14. června.

 

Dokument číslo 7.

To je první strana Vojenské knížky otce. Série a číslo. Důležité je že tam je zřetelně vidět ono datum povýšení na plukovníka v roce 1973. 01.11. Rozkazem číslo 0352. 35 je 1775 a Dvojka. To je zcela jasné a nezpochybnitelné. Vše k tomuto datu je uvedeno výše.

Plukovníkem v záloze se otec stal 1.6. 1976. 1.6. je i 1.9. a to je také detailně popsáno výše. A rok 1976 je zase i rok 1919 a rok 1991. Vše stále směřuje k jedinému cíli a roku 1991. Konec SSSR a světového komunismu.

 

 

 

Dokument číslo 8.

Žádost kádrového oddělení ministerstva vnitra – Vnitřní stráže o lustraci příbuzných mého otce. Otec byl k Vnitřní Stráži převelen z ministerstva národní obrany. V roce 1964 se vrátil k MNO zpět. Zajímavé je, že rozkazem ministra vnitra, tehdy,  Lubomíra Štrougala. Mám ten rozkaz ve svém archivu.

Všimněte si, že žádají o lustraci u všech, včetně zemřelých v té době – matky otce Anna a jedné sestry Marie. V odškrtnutých jen jedno jméno není zaškrtnuté. A to je jméno Petr Mohorita. Nejstarší bratr, mého otce. Ten padnul v roce 1940 v maďarské fašistické armádě admirála Mi.Horthy. Tak mi to otec jednou říkal, jako dítěti. Víc jsem s ním o tom nikdy nemluvil. Až nyní vidím, právě v dokumentech ministerstva vnitra, že tomu tak asi bylo.

V seznamu není v rodině ze strany matky, vedena její sestra Alena. Předpokládám, že důvodem bylo její manželství s Antonínem Baranikem, důstojníkem československé armády a že byla prověřována a prověřena, v souvislosti se svým tehdejším manželem.

 

 

Dokument číslo 9.

Z archívu ministerstva vnitra. Udání na mého otce, tehdy pplk. Vasila Mohoritu.

Zápis ze svazku pplk.Mohorita Vasil
Zápis z výpovědi z roku 1954 z výpovědi Niny Štulingerové:
Mohorita a Bundra měli podávat Kločurakovi informace o morální stránce vojáků, kolik je mezi nimi…. nečitelné, a měly prý od něho úkol aby v případě povstání se postavili na stranu reakce. Kločurak měl být ve styku s agentem z Mnichova který měl být v roce….19 (nečitelné) v Praze. Jinak nic bližšího není známo ani …… (nečitelné), Povšechné zprávy orgánů VKR od informátorů bez závazků.
21.8.1958 Křiklava ??? (Nečitelné.)
Jen to datum je na tom zajímavé.
21.srpen 1958…
21.8. – otec se narodil 12.8. a moje manželka také 12.8. ,ale americkým způsobem psaní dat. Datum Okupace v roce 1968 a datum kdy se odehrával v roce 1991 puč v Moskvě a kdy byl Tamanskou divizí potlačen a ukončen.

 

 

 

Dokument číslo 10.

Potvrzení vydané kanceláří československých legií MNO. A tady začíná cesta provázanosti dat a samozřejmě, že i dalších událostí, přímo a konkrétně s aktérem uplně první Operace Benjamin. Té která dala jméno celému tomu systému, který fungoval až do pádu SSSR a světového komunismu. Otmar Reidl. Tak se jmenoval první parašutista vysazený na území Československa. Sešel se osobně s presidentem Benešem, který mu osobně předal vzkazy pro domácí odboj. Samozřejmě, že se sešel i s Františkem Moravcem a vybíral ho, Karel Paleček. Jména jsou již několikrát v celém mém příběhu a příspěvcích o něm, zmiňována a vysvětlována. Jenom stručně pro zopakování než přijdeme k faktům, které nás spojovali. Seskočil dne 16.dubna 1941. První a poslední před napadením SSSR.

Otmar Reidl se narodil dne 12. září. V Kroměříži. Tam také vykonával základní vojenskou službu. Před vypuknutím Druhé světové války pracoval u firmy Baťa. Ta jej vyslala na své pracoviště do Konga. Tam nedojel protože, vypukla válka a on tak zvanou jižní cestou odcestoval do Francie a dále do Velké Británie. Jeho jméno má iniciály O.R. v hebrejštině světlo anebo kůže. Oboje se užívalo v další komunikaci. V Kroměříži žil před válkou Ludvík Svoboda, rodem z Hrozenkova, a jeho manželka, s dcerou Zoe a Miroslavem Svobodovými žila i za vály. Syn zahynul v koncentračním táboře. Generál Bunzák působil jako vojenský poradce v Kongu u vlády Patricia Lumumba. Krátce po něm tam v kongu působil jako poradce Ernesto Che Guevara. Před svým příjezdem do Prahy kde se setkal se mnou. To jenom pro připomenutí. Už to tady všechno bylo.

Klíčovými daty v této části příběhu jsou data 14.září. Ve všech známých obměnách, které sloužili ke komunikaci, beze slov. 14.září 1935 zemřel Tomáš Garrigue Masaryk. 14. září se narodil v Praze na Vinohradech Jan Masaryk. Vinohrady se staly Dvojkou, druhým pražským obvodem. Později. A co je 14 v různých obměnách pro nás důležitých? Je to i Dvojka. Podle hodin. 14 hodina je také 2 hodina A.M. – Anna Mohorita. 14 je i Moravcovou metodou minus 2, 12. září. a to se narodil Otmar Reidl a syn mé sestry Anna Michal G/H. A přímo 14.září se narodil můj předchůdce ve funkci předsedy ÚV SSM Jaroslav Jenerál. J.J. – to je kotva, zády k sobě tato písmenka. Moravcovou metodou plus dva je to 16. A to je i I6 a na hlavu postavené je to 19. A to jsem se 19. září narodil já. A moje datum narození spojuje s tímto příběhem i datum narození mého přítele a spolužáka a manžela mojí sestry Anna Mohorita, Uher. Jiří Uher. A co už tady bylo mnohokrát tak i měsíc duben je jako měsíc září. Duben je čtvrtý od začátku roku a září je čtvrtý měsíc od konce roku. A Otmar Reidl, Operace Benjamin, seskočil dne 16.dubna. To je i 16. září a je tu další spojení se všemi těmi daty v předcházejícím odstavci.

14. září 1944 byla vysazena z Londýna v Moravskoslezských Beskydech skupina kapitána Otiska, WOLFRAM. V obci Morávka, poblíž osad Nytrová a Kotly. V okrese Frýdek Místek ( František Moravec ). Radista Svoboda byl zadržen okupanty. Ostaní spolupracovali s Radou Tří, brigádou Jana Žižky a před Operací Tetřev K.H.Franka byli společně se skupinou mého otce ARAP, v úkrytu pod horou Smrk. Společně bojovali a v souvislostí s operací Tetřev se Wolfram rozhodl odejít na jižní Moravu. Připomínám, to co už tu bylo. Slova odborníků. “ Bez wolframu letadlo nepostavíš „.

14. září je svátek, kromě jiných Ĺudomil a Albert. Ano Albert jako Albertov a Ĺudomil, jako Ludmila. Je to i významný křesťanský svátek, který se nazývá Povýšení Svatého Kříže. Ulice Františka Křížka s naší vojenskou správou nad SNB a STB a VB. A Na Valech nad Hradem a Strakovkou a ÚV KSČ.

16.září je svátek Ludmily. Tak se jmenovala moje matka. A kostel na náměstí míru na Dvojce, Na Vinohradech. Kde se ženil v roce 1909, Eduard/Edvard Ben eš, se svojí manželkou Annou/Hanou.

8.září 1841 se narodil Antonín Dvořák, H.S. Hudební skladatel. V obci Nelahozeves. Moravcovou metodou je 8 krát dvě 16. A 16.září je i 16. duben. Seskot O.R.  Opreace Benjamin. Přesně o sto let později než se Antonín Dvořák narodil.

16. září je svátek Ludmily – mojí matky a je to i 19. září, kdy já jsem se narodil. Nelahozeves je anagram Hanuš a Vasil. Hanuš byl profesor Kafka za prvního patra našeho domu v ulici pplk. Sochora. Přežil koncentrační tábor – holokaust. A Vasil byl můj otec o dvě patra nad ním, přežil Gulag. Dvořákova  Symfonie z Nového světa, kterou složil v USA měla první číslo 5. Později a dnes je známá pod názvem „Symphony No.9, in E minor From New World, Op. 95, B. 178“. Nejzajímavější je ten konec B.178. B a  17.8. je to nejuniverzálnější datum v Operaci Benjamin. Plus dva je to 19.8. a to se narodil Bunzák Stěpan. Minus dva je to 15 a to je i 12.8. A to se narodil můj otec a Jak eš. Ale my víme že 17.8. je i 11.8. A to se narodil Vasil Bilak. Minus dva je to 9.8. a to se narodili moji dva bývalí nevlastní bratři. A plus dva je to 13.8. a to se narodil Fidel Castro. A je to komplet.

8. září děleno dvěma je 4.září. To je den kdy bylo otci vydáno osvědčení o odboji. Podrobně v dalších odstavcích

A Dvorak – jak se píše mimo Česko, je i angram Vasil a D – IV. A zase Ion a Vasile a Vasil a Ivan a Václav a Ivan. A byl Antonín. Tedy Dvorak – Vasil Mohorita IV, přiženěný do H.P. číslo 74 a a Antonín Baranik, přiženěný do H.P. 74.  Kromě toho je Nelahozeves na trati vlakem z nádraží Praha Holešovice do Horních Počapel. Projížděl jsem tudy snad tisíckrát. Nelahozeves je v okrese Mělník stejně jako Horní Počaply. Antonín, bylo velmi frekventované jméno v mém příběhu.

Dvorak je tedy angram Vasil a IV. V ukrajinštině je název měsíce duben? April, Abril – kviten a  květen, May, Mayo je v ukrajinštině TRAVEN.

Někdo mi kdysi dávno daroval gramofonou desku. Spejbl a Hurvínek. S.H. Pouštěl jsem ji dětem a poslouchal, občas s nimi. Spejbl tam nazývá Nelahozeves slovem Nelahozeleněves. Náhod by to mohla být. Ale určitě nebyla. Miloš Kirschner byl v padesátých letech vězněn STB. Jeho divadlo sídlilo u nás na Dvojce vedle Armádního divadla. V ŘÍMSKÉ ulici.  Měl jsem možnost se s ním osobně seznámit. U nás na Dvojce. Jezdil v sedmdesátých a osmdesátých letech s divadlem často do zahraničí. Místo zrodu jeho loutek byla Plzeň. A jejich otec byl Skupa – EL CHE. Plzeň –  Město kde se narodila moje manželka Svoboda. A kde byl generál Patton v roce 1945. Miloš Kirschner se narodil v den jako moje sestra Anna – 16. března.

19. září má svátek Zita. A je to také, v moderní řečtině číslo Zita ( Zeta ) To je šesté číslo řecké abecedy. Tedy VI. Vasil a Ivan a Ion a Vasile a Václav a Ivan. Vinohradská Italská – Dvojka klub. Ale malé písmeno ZITA a vypadá jako na hlavu postavená Dvojka s čárkou. Nebo zase rozverný rukopis, krasopisce. Třeba jako jsem já. Kromě toho vyráběla ČZ Strakonice, Česká Zbrojovka Strakonice, psací stroj značky Zeta. Strakonice – Strakovka. ČZ Strakonice byla založena v roce 1919.

14. června  je svátek Vasila, den založení US Army v roce 1775 a den narození Ernesto Che Guevara. 14.06. je, ale také 14.09. A 19.09. všechna data s tímto dne spojená, která jsou uvedena výše. Hlavně  14.09. výsadek WOLFRAM a 16.04. výsadek Otmar Reidl Operace Benjamin.

16. duben je i 16.IV. Den seskoku Otmar Reidl Operace Benjamin. Ve Vatikánu, v Římě, je Sixtinská kaple – český název. Název neznamená 16 – číslo, ale byla pojmenována po svém budovateli papeži Sixtus IV. Tedy 16. Jeho jméno není 6 a IV. A kaple není 16. Ale jmenuje se Sistine Chapel. A Chapel je určitě palec a palič. Nebo lepič. Tak říkali nám z půlroční poddůstojnické školy v Litoměřicích na vojně. Nazývali nás tak spoluvojáci z roční školy pro důstojníky v záloze a roční poddůstojnické školy specialistů radistů. My jsme byli školeni pro užívání dálnopisů. A byli jsme tedy „horší“. Přišel jsem na vojnu  v dubnu , čtvrtém měsíci a říkali mi lepič. Nejenom mně všem nám. Samozřejmě, že to byl vtip. Někdo ho musel ale někdy vymyslet. Pracovali jsme s dálnopisy a tam se snad někdy něco lepilo. Nebo to byl název pro radisty s Morse vůbec. Ta páska se asi trhala a musela se lepit. To je můj výklad. To nevím. Ale vím na sto procent, že jsem byl lepič. I Palec-ček a Palič. S kamarádem Jirkou Chyba, ano jmenoval se Chyba, jsme zapálili u nich v domě pplk. Sochora číslo 7, je to rohový kachlíkový dům s ulicí Farského – dříve Strossmayerova ulice, popelnice. Byl to malý požár, ale velký průšvih.

Opis pamětní desky z londýnského City Temple ( okolo 1873 – 74 ). Chrám je  Nonconformist – Protestant církve. A jeho historická budova je na Holborn Viadukt. Cituji pamětní desku – kámen “ This stone which was unveilde by the RT. HO. LORD MAYOR OF LONDON ALDERMAN SIR REYMOUR HOWARD 16 APRIL 1955. Commemorotes the inauguration of the rebuilding of the City Temple after its destruction by enemy action 16 APRIL 1941.“ O Holborn Viaduct a spojení s pražským viaduktem na Národní a Negreli viadukt jsem již psal. Tady je to samozřejmě znova pro připomenutí dat. 16. duben. A proč to není náhoda? Protože je to na Hol Born. H.B. A asi sto metrů od tohoto City Temple a Holborn Viaduct ( H.V. Havel Václav ) jsem jeden rok po roce 2002,  pracoval v kuchyni advokátní kanceláře. A později další rok jsem pracoval přímo na stanici matra Holborn. Kousek od Holborn Viaduct.

K fotografii potvrzení. Datum uvedené na potvrzení je 2. září 1947. 2.září už bylo popsáno. A rok 1947 je i 1991. podle našeho klíče. 4 je i 9 i 6. A 7 je i 1. Podle toho jak úhledně se napíší. A rok 1991, byl plánovaným rokem ukončení SSSR  světového komunismu. A je to také rok 1919. Rok narození mého otce a rok oficiálního skončení První světové války tzv. Pařížskými dohodami. Kmenové číslo mého otce je 732/ D. A to je i 132/ D a tedy je to i 123/ D. A 123 je moje rodné číslo. A D je čtvrté v abecedě, takže to je i římskými IV. A to je Ion a Vasile a Vasil a Ivan a Václav a Ivan. Datum narození je už mnohokrát popsáno a je řekl bych součástí jiného proudu informací. Nyní není třeba se jím zabývat.

2. září je i klíčové datum proto, že na lodi USS Missouri byla podepsána kapitulace Japonska. A to byla definitivní tečka za Druhou světovou válkou. 6 let a 1 den. 6 je VI. Vasile a Ion, Vasil a Ivan a Václav a Ivan. A jeden k tomu. To by mohl být OTISK. Pravděpodobně. Tedy já.

Missouri je Vasili a také MSS a LI. Nebo SSM a LEE.

Číslo jednací dokumentu je čj. 9561 – to je rok 1965. V tom roce začal otec vykonávat funkci zástupce velitele samostatného ( v polích Horní Počernice ) praporu 3513 a velitelem byl Svoboda. Jako kdysi narukoval jako vojín u 1.samostatného československého polního praporu v Buzuluku. Taky Svoboda velitel. Dále je tam číslo 1033. To je číslo jeho útvaru kdy koule je pětka 133 k tomu a je to 3513. Je  to i číslo roku ve kterém bylo připojeno Burgundské království ke Svaté říši římské. Proč si to myslím, Protože na území tohoto velmi dávno existujícího státního útvaru leží v současnosti dvě velká města. Která tam tehdy nebyly – v angličtině Geneva a Lyon. G.L. – EL CHE. Kromě toho je římskými číslicemi číslo 1033 – MXXXIII. Tedy M jako Dvojka, druhé v abecedě naší kde l – malé L je první. XXX je znak Amsterdamu, tedy Amstel – je i Amster – klíč k R a L. A hlavně je to podzemí Nizozemí. Países Bajos, Niederland. A také je to anonymní podpis negramotných.  A III na konci označuje Tři krále. Mého otce Stěpana Michala Bunzáka a Ivana Mohoritu.  Poslední je číslo 47 a to je i 74, číslo popisné domu Gebelt ( the Havel ) v Horní Počaply, kam se otec přiženil přibližně od rok a půl později. A je to i 14 tedy Dvojka.

Asi nemusím připomínat, že za války se říkalo třem důstojníkům československé armády Tři králové. Šlo o název, který používalo gestapo, jako krycí název pro tři československé odbojáře – důstojníky ze zpravodajské a sabotážní skupiny Obrany Národa. Balabán, Mašín, Morávek. Bunzák, Mohorita, Mohorita také Tři králové. I když v jiném prostředí a jinou činností. Proč ještě byli Tři králové je popsáno široce dříve. 6.leden atd.

Burgundské království je také B.K. – A to je i B – V a K – S. V mém příběhu velmi známé V.S. A smyslem bylo připojení. Spojení se Svatou říší římskou.

31. března 1943 se stal otec mužstvem československé armády. To znamená že 30.března byl odveden. ( já byl 30.března 1976 převeden do zálohy – 1976 je také 1919 a 1991 ).Souvislost tohoto data byla už mnohokrát uvedena. Goy, Gogh, May ( G.C.M. ale i M.S.G. !!! ) A skončil jako mužstvo dne 14.září 1944. Od 15. září byl důstojníkem. Kromě toho je tam že hranice do SSSR překročil 24. října 1939 – 24.X. je tam přesně. A že byl internován. Základní vojenskou službu měl započítanou od 31.března 1943 do 31.května 1945. V době kdy mu toto potvrzení vydávali sloužil otec – a to je další informace pro zasvěcené – ve Frýdek Místek. A to je F.M. František Moravec. A už byl příslušný v Jindřichův Hradec. A to je Jindřich Poledník. A můj otec byl z Volové a Volové. Dvakrát. To muselo zavdávat příčinu k mnoha vojenským vtipům. Alespoň já bych se tomu smál.

31. květen je i 31. srpen. a to jsem byl já neplatně přijat u V.S. ( Vojenských staveb – REVOLUČNÍ ulice č 3,1 obvod Prahy ) do KSČ. A když je to 31. srpen tak je to i 13. srpen a to se narodil Fidel Castro. Jen odbočím, protože to tu myslím ještě nebylo. Fidel měl dva starší nevlastní sourozence. Jako já. Ale on měl nevlastní starší sestru Lydia ( jako moje matka Lída – Ludmila a jedna radistka ze skupiny ARAP byla Lydia) a staršího nevlastního bratra Pedro Emilio. Jako můj otec a jeho bratr. Můj otec byl Emil – ale ve falešných dokladech do týlu nepřítele a Petr, který padnul v maďarské armádě.

 

Dokument číslo 11.

Toto je dokument k vyznamenání, mého otce, řádem Vlastenecké války. Je to popsáno v samostatném příspěvku. V roce 1988. Tedy v roce kdy navštívil podle výše uvedeného svoje rodné město v Ukrajinské SSR – Mežgorjie/Volové. Po udělení tohoto řádu. Datum na udělení řádu je 14.září. A o další několik týdnu cestuje domů. Podepsán M. Gorbačov. Otěčestvenaja vojna je jak vidíte O.B. v ruštině.  A je to řád II. stupně.

Co bylo i 14. září bylo popsáno před chvílí.

 

 

 

 

 

Dokument číslo 12.

Tuto medaili dostal otec v roce 1946. Pěkně velmi dobře čitelným datem 19. sentjabrja. 19. září 1946. A přesně o 6 let později jsem je já narodil. A 6 je i VI. jak už tu bylo tolikrát i Ion a Vasile a Vasil a Ivan a Václav a Ivan. Zvláštností, která nepřekvapí je OTISK podpisu. Špatně naplněného psacího pera. Skvrna na Stalinovi. Otisk podepsaného a nyní velký pozor !!! Gvardiji Major. Gardový Major. G.M. Pomocník Vojenského atašé velvyslanectví SSSR. Jeden by řekl proč zrovna on to podepisoval. Dnes už je prosté to říct. Protože byl Gvardiji Major. G.M. George (Catlett) Marshall a Gorbačov (Sergejevič) Michail a můj synovec M.G. I Garrigue Masaryk.  A to ještě zkratka Vojenský atašé je BAT. Bet třeba v hebrejštině B – Dvojka. A také je to náměstí Mafima Gorkého kde já jsem na rohu Jindřišské a Jeruzalémské pracoval od 1982 až do Listopadu 1989. A také je to ulice Mladé Gardy kde žil s rodinou bratr mojí matky Gebelt ( the Havel ) a kam se přistěhoval z ulice KREJČÍHO a pak se přestěhoval do ulice AMBROŽ.

 

 

Dokument číslo 13.

Toto je velmi důležitý dokument. Je to průvodce otcovou žádostí o přiznání statutu zahraničního vojáka. Neb legionáře, podle jejich tehdejšího  vojenského názvosloví. Odbor Kancelář legií ( mimochodem také L.K. – EL CHE ) vydal osvědčení a potvrzení, že otec na základě rozhodnutí Kleg MNO 5.oddělení, dostane Osvědčení. Ale proč to všechno zase? Protože datum schválení je 4.září. Což je Moravcovou metodou, děleno dvěma, nebo bez dvou –  2.září. Datum ukončení Druhé světové války. A také je to 14. podle hodin. A jsme zase u výše podrobně rozvedeného 14.září. Všimněte si ještě těch svérázných zaškrtnutí. Ve třech kolonkách. Hlavně ta napravo pod velkou vytištěnou 0 a slovem Pilné, vypadá jako 5. Nebo tedy i Dvojka. Razítko – datumovka, úplně dole, popsané něčím podpisem může být i 11.září, což je zase Dvojka anebo je to 16. To ale není důležité. Důležité je to datum vydání Osvědčení 4. září. Protože s tímto osvědčením se dále pracovalo. Měl ho ve služebním spisu. Takže ho viděli desítky lidí. Některých znalých a většiny neznalých souvislostí s Operací Benjamin. Byla to veřejná listina a tak ji ti co měli, viděli.

 

 

 

Dokument číslo 14.

Tento dokument už je jenom další potvrzení předcházejícího úřednického formuláře. Pplk. Houška za ministra národní obrany – Ludvíka Svobodu – podepsal oficiální dokument Osvědčení. Jsou tam iniciály L.S. – Ludvík Svoboda  a MNO – kancelář čs. legií. Zajímavé je číslo evidenční dokumentu a to 4868. Bylo již po komunistickém převratu v roce 48 a druhé dvojčíslí je 68. Že bylo po převratu dokazuje datum kdy to pplk. Houška ( ne Houska, ale Houška, jako Živčák a Zifčák )  za Svobodu podepsal. Bylo to 24.IV. A zase znova IV. Ion a Vasile a Vasil a Ivan a Václav a Ivan. Je to duben a to je i září. Tedy 24. září je Moravcovou metodou děleno dvěma i 12. září a to se narodil syn mé sestry Anna Mohorita Michal. G/H. Rusky G a ukrajinsky H.

Je tam uvedeno úplně to základní datum vydaného osvědčení z předcházejícím dokumentu, které je považováno za počátek vydání Osvědčení a to je 4.září 1947. ( 1947 je i 1919 a 1991 )

Datum od kdy byl otec v týlu nepřítele je shodné s datem 22.2., který je uveden u výjezdní doložky z roku 1968. Je to pátá fotografie odshora. Výjezdní doložka vystavena 22.2.1968 a platí do 22.2.1969. Podíváte li se na otcovo započítání délky pobytu v týlu nepřítele, které je v tomto dokumentu uvedeno tak vidíte datum od 1.7. až do 5.5. Protože víme že 1.7. jsou i dvě jedničky, tak je to Dvojka a k tomu další dvě dvojky navrch. 5 postavené na hlavu jsou 2. Proto považuji to evidenční číslo za důležité 4868. 48 bylo po převratu a 68 bude další velký mezník. A také byl. Otec odjel do SSSR a dvacet let nato tam odjel znova – v roce 1988. To jsou ty osmičky opředené novinářskými fantaziemi v praxi. Protože tak to skutečně bylo.

Osvědčení o účasti v odboji, ve službě v zahraniční armádě ve Druhé světové válce a v týlu nepřítele, bylo vydáváno na základě zákona číslo 255. Také 2.22. nebo 22.2.

 

 

Dokument číslo 15.

Tady je jenom připomínka dopisu otce ministru národní obrany ze dne 14. září 1988. Shodné datum s udělení řádu O.B. a s následující cestou do Mežgorje/Volové. Dopis nezveřejňuji celý protože jsou tam skutečnosti již uvedené v samostatném příspěvku.  Ministr měl stejné iniciály jako já a můj otec Milan Václavík – M.V. Připomínám, že ne Václavák, ale  Václavík, Na Václavák náměstí v Praze, byl bratr matky Gebelt ( the Havel ) vrchním číšníkem v hotelu JALTA. Číšníkům – kamarádům jsme z legrace říkávali Pingl – PIN GL. PIN EL CHE.

 

Dokument číslo 16.

To je druhá část z jednoho a toho samého dopisu. Více je v samostatném příspěvku. Kvůli datu, ho tady zveřejňuji znova, pro orientaci. Palackého náměstí 5 a Karlovy Vary. A data z Osvědčení na základě zákona číslo 255.

M.V. psal M.V.

V záloze tam byl ještě Miroslav Vacek, náčelník generálního štábu. Později ministr. Vacek – Vašek.

 

 

Dokument číslo 17.

Tento dokument je velmi významný. Je důkazem toho, že výběr data 14. září, není náhodný. Vše už bylo popsáno výše. Toto je kopie  potvrzení o vydání Opčního Osvědčení. Žádosti, kterou se hlásil otec k Československé republice, po připojení C.R. Carpathian Ruthenia, Podkarpatské Rusi k sovětské Ukrajině, a podal ji již 14.září 1945 bylo vyhověno obdržel dne 17.dubna  toto potvrzení. A to co je zde na fotografii je potvrzená kopie toho Osvědčení vyhotovená dne 7.září. Také žádná náhoda. Dohoda mezi SSSR a Československou republikou o Zakarpatské Ukrajině měla platnost od 29. června 1945.  Již 14. září podal otec u Ministerstva vnitra žádost v souladu s touto Smlouvou. Vyhověno mu bylo 17.dubna 1946. A 7.září 1947 si nechal udělat kopii. Úředně ověřenou u okresního soudu ve Frýdku Místku, kde v té době sloužil a v době války v blízkosti tohoto města operoval se skupinou ARAP. F.M. – František Moravec.

Přehledně. Smlouva má datum 29.červen 1945. 29.06. je i 29.09. A to je Moravcovou metodou minus dva, 27.9. A 27.9. je i 21.9. A to  1963 přijíždí do Československa kapitán L.I.B. Leonid Ivanovič Bělavskij – vlastním jménem Adam Jevsejevič Niščimenko. Velitel skupiny ARAP. Bude popsáno samostatně. A to je i 21.9. datum narození mého přítele a spolužáka a manžela mojí sestry Anna Mohorita. A je to i 12.9. narození syna mojí sestry Michal G.

Vyhověno bylo otci dne 17.IV. Zase IV. Ion a Vasile a Vasil a Ivan a Václav a Ivan. A 17.dubna je Moravcovou metodou plus dva i 19. dubna. A 19. dubna je i 16. dubna. Kdy seskočil v roce 1941 do týlu nepřítele Otmar Reidl O.R. – Operac Benjamin. A  19. dubna je i 19. září. A to je moje datum narození a datum rozmazaného osvědčení k medaili od Majora Gvardiji popisovaného výše. Se skvrnou a otiskem. A je to i 1909, rok svatby Ben eš a rok narození prvního manžela mojí matky a rok založení Tel Aviv.

 

Dokument číslo 18.

Tady je na fotografii přímo originál toho osvědčení o opci. V předcházejícím odstavci je o něm vše.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dokument číslo 19.

A na základě udělení opčního osvědčení dostal otec tento List domovský. Podle tehdejších zákonů se tak stal občanem Jindřichova Hradce. Číslo listu je 302. To je známé 32 – 1775. Rok založení US Army a US Marine. A za číslem 302 je M. A to je Dvojka nebo Mohorita. Je to i rok 1932, kdy navštívil Československo náčelník štábu US Army Mac Arthur ( anagram Mohorita a Tur anebo Mac – Skotsko – Catlet a Volové ) A v roce 1935 byli povýšeni první sovětští maršálové a byla spuštěna moskevská podzemka – Metro.

List domovský potvrzuje, že Vasil Mohorita, atd. má od 4.7. 1946 v obci právo domovské. Proč zrovna od 4.7.? 4. července byly v roce 1776 založeny Spojené státy americké. Na Druhém kontinentálním kongresu byla přijata deklarace o nezávislosti USA. Rezoluci nezávislosti připravil Henry LEE ( Jindřich a lee – zrcadlově I99 ) a samotnou Delaraci Thomas Jeffersonn. Deklarace byla sepsána a schválena v Pennsylvania. Kde se nachází  Westmoreland County ve kterém žila a je pochována Anna Mohorita Lemak. A Westmoreland byl generála Westrmoreland. Náčelník štabu US Army. Ale to už tu bylo také mnohokrát dokola.

5.července je Cyril ( Kyril ) a Metoděj a Moravcovou metodu je 4.7. plus dva i 6.7. Den upálení Mistra Jana z Husi. Kdo byl, když byl z Husi. To si odpovězte sami. A stalo se to v roce 1415. 23. Podle hodin. Jako číslo domovského listu mého otce Mohorita –  302/M.

A 7.7. se narodil Jindřich Poledník.  ( Henry, Harry ). Anglicky je Poledník Meridian. Teď už budete vědět proč poslali z Itálie do školy do Moskvy ve stejném ročníku jako já, Vittorio Prezziati. Za prvé byl HaZucha jako Viktor, jako krycí jméno mého otce. a za druhé, a to jenom pro ty kteří ví, že vojáci nejsou žádné citlivky. Dámy prominou. Pánové pochopí vojenský překlad do češtiny. MeRiDiaN. PReCiaTi.

Vittoria jsem navštívil na vánoce 1972-73. V jeho městě Como. Kde leží Lago di Como. L.C. – EL CHE. O návštěvě u něj a u druhého přítele Itala z Moskvy, Aldo Quaresmini z Brescia, jsem psal dříve.

4.7. je ale i 4.1. A to se narodila moje matka Ludmila. A 4.7. je i 9.7. To se narodil její první manžel. 9.7.1909. V roce 1909, zdůrazňuji. A 4.1. je Moravcovou metodou krát dvě i 8.1. A to měla matka svatbu se svým druhým manželem – mým otcem. 4.1. Moravcovou metodou je i 6.1. a to je svátek Tří králů. Tres Magos jak říkají Španělé.

Jindřichův Hradec je i poledník a Jindřich Poledník byl také předseda SSM. A později také tajemník ÚV KSČ. Já až po něm. On odešel z funkce tajemníka ÚV KSČ v roce 1988. Já začal v roce 1989. Byl jsem zvolen tajemníkem ÚV KSČ  25.listopadu 1989. Podívejte se kdy vystavila Městská rada v Jindřichově Hradci tento List Domovský mému otci. Bylo to  25.listopadu 1946.

Kromě toho je 25.listopad i 25.únor. A to se přesně za dva roky po vydání tohoto Listu domovského uskutečnil komunistický převrat.

 

Dokument číslo 20.

Průkazka potvrzující oprávnění nosit Odznak československých parašutistů. Je mého otce. Má číslo 1452. Což je po našem rok mého narození 1952. A rok narození mojí matky 1922 a rok narození mojí manželky 1950 a rok narozen í dcery sestry mojí matky Aleny/Alicia.

Zapsáno na listu číslo 10. To je i X. A to je i II. A to je Dvojka. Nebo je X CHE.

 

 

 

 

 

Dokument číslo 21.

Průkazka byla otci vydána dne 21.listopadu 1957. 21. listopad je 21.11. a to je i 1775. Rok založení US Army a US Marine. 1957 je rok který může být i 1951. A to je podle hodin 7 a 3. 31 bylo číslo mého dresu týmu basketbalu, v Meteor Praha, kde předsedou basketbalového klubu byl Svoboda a trenérem byl Hájek který bydlel v domě Lucerna na Václaváku. Meteor Praha byl v té době na třídě Rudé Armády. Před tím se jmenovala Kirchmayer třída. Podrobně popsáno v jednom z předchozích příspěvků.

 

 

 

 

 

 

Dokument číslo 22.

Toto je partyzánský průkaz mého otce. Má číslo 4. To je IV. Ion a Vasile a Vasil a Ivan a Václav a Ivan. Byl vystaven 10.12. 1945. Plus dva dny Moravcovou metodou je to datum smlouvy mezi SSSR a ČSR, podepsanou v roce 1943 v Moskvě Ben eš a Vjačeslav Molotov. Je to i minus dva 8.12. A to se narodila moje manželka Vlasta Svoboda – V.S. a americkým způsobem psaní dat je to 8.12.  To je 12. srpen, to je datum narození mého otce.

Na razítku je zřetelně vidět otec byl příslušníkem skupiny kapitán Bělavský. Vlastním jménem Niščimenko. Zpravodajskou a diverzní skupinu ARAP, zde nazývají I. Slovenský partyzánský odřad. V jednom z předcházejících příspěvků je popsán seznam příslušníků a spolupracovníků I. Slovenský partyzánský odřad.

Ve skupině vykonával můj otec funkci náčelník štábu partyzánského odřadu.

 

 

 

Dokument číslo 23.

Dalším dokumentem je diplom, nebo osvědčení o splnění podmínek pro získání „Tyršův odznak zadatnosti“.  Tyrš se narodil 17.září a to je Moravcovou metodou 19. září. Moje datum narození. Tyrš byl zakladatel Sokola. Sokol je je i EL CHE ale i Stěpan Ivanovič Koněv. Když bude malé L – l i velké I. Což je na pohled.  Osvědčení bylo vydáno dne 12. září, vše bylo uvedeno k tomu datu výše. Ale proč je důležité?. Protože Ivan Mohorita byl Docent PhDr. a CSc. A vyučoval na FTVS ktará měla sídlo v Tyršově domě v Praze. A místo kde podmínky odznaku můj otec splnil je na osvědčení označeno S.Svoboda. Stadión Svoboda ? Nebo soudruh Svoboda ? Nevím. Svoboda ale je velmi důležité jméno a proto tam není náhodou. Diplom podepsal jako hlavní v centru tří podpisů Václav Kopecký. Strossmayerovo náměstí u nás ve Spartanburgu se jmenovalo od roku 1961 do roku 1968 Václava Kopeckého. Vím to byl jsem tam na jeho pojmenování a zpíval jsem hymnu. Rok 1961 je i rok 1947, 1967, 1976 ale hlavně je to rok 1919 a rok 1991.

Mnohokrát popsáno dříve bylo i spojení s hercem Miloš Kopecký a jeho matkou Grimm a naše sousedkou v domě stejného příjmení – Grimm.

Musím pochopitelně připomenout, že jsem první ročník učení automechanikem, absolvoval v šatnách strahovského stadiónu. U Brány Borců.  Strahov – stadión Sokolů. A nedaleko Strahovské koleje. Student Dormitory. Ne železniční. Také připomenu to, že jsem s přítelem příjmením  Borcov, z Moskvy prožíval pokus o puč v Moskvě společně na Krymu ( nedaleko od Gorbačova ). A že odcestoval do Moskvy a Tamanská divize se postavila proti pučistům. Náš společný přítel byl Viktor Mišin, výše zmiňovaný.

Otec byl členem Sokola. Viděl jsem jeho legitimaci.

 

Dokument číslo 24.

Toto je kousek Seznamu členů partyzánské skupiny kpt. Bělavského / Niščimenka / 1944 a 1945. Je to příloha k dopisu, kterou společně vytvořili můj otec a Karel Karas. Jeho nejbližší spolupracovník v týlu nepřítele. Proto je na seznamu na prvním místě. Přidal se k nim, k jejich zpravodajské a diverzní skupině ARAP, prakticky po jejich seskoku. Byl na útěku z pracovního nasazení v Rakousku. A skrýval se v Beskydech. Doma. Více je o něm v knize Miroslav Ivanov Akce Tetřev aneb Karel Karas vypráví. Karel Karas bydlel na Spořilově. Ve Frýdku Místku. F.M. – František Moravec a místo kde sloužil můj otec, podle výš uvedeného dokumentu a v jehož blízkosti seskočil Wolfram.  Karel Karas tam ve Frýdku místku bydlel  na Spořilov. Na Spořilov, v Praze, žila moje moje manželka v bytě rodičů ( ti byli v době našeho seznámení služebně, dlouhodobě v Afghanistánu ) v době kdy jsem se s ní seznámil. A ještě i nějakou dobu po svatbě jsme tam společně žili. Karel Karas se narodil dne 6.7. A to je jak víte i 9.7. a to se narodil první manžel mojí matky. A je to i 6.1. a to jsou Tři králové. A Moravcovou metodou je to 4.1. to se narodila moje matka Ludmila – Lída. Stejně se jmenovala i manželka Karla Karase Ludmila – Lída. A 6.1. první Moravcovou metodou plus dva je 8.1. a t měli, jak uvidíte v posledním dokumentu tohoto příspěvku moji rodiče svatbu.

Aby to nebyla náhoda, tak se bratr Karla Karase, Josef Karas horník z Ostravy, narodil 17.6. To je datum narození mojí babičky Hahn. A také to je – už nebudu opisovat proč – i 19.9. i 16.04. i 12.09. i 14.09.

 

 

 

Dokument číslo 25.

Průkaz pro poskytnutí mimořádné zdravotnické péče o zdraví účastníka odboje. tento dokument tady uvádím proto, že mi ho jednou otec ukázal. Zarazilo mi, že na něm má titul PhDr. Byl vystaven na městské vojenské správě v Praze Washingtonova ulice. V blízkosti Wilsonova – Hlavního nádraží. Otec žádný titul neměl. Evidenční číslo je 7 / 71. To je samozřejmě datum 17.7. Datum popravy cara Nikolaje s rodinou v Jekatěrinburgu. Je to i datum mojí svatby a i 11.07. 1775. A i datum narození mého tchána Miroslav Svoboda a Olgy Havlové.

Tady to, ale určitě znamenalo měsíc a rok. Tedy červenec 1971. Tato průkazka byla vystavena přesně v době, kdy jsem po vyučení u V.S., absolvoval přípravný kurs ruského jazyka, na jednoroční pobyt na vysoké škole komsomolské v Moskvě. A také to určitě znamenalo, mám odejít studovat, později na vysokou školu. což se stalo v roce 1978.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dokument číslo 26.

Ministerstvo národní obrany. Kancelář československých legií. Dne 4. září dostal otec do Frýdku Místku, Osvědčení o účasti na národním boji za osvobození.  Požádal o něj ve své žádosti 13. června 1947. Na Antonína. A 1947 je i 1967, 1976 ale hlavně 1919 a 1991.

Zase šmouha. A modrá.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dokument číslo 27.

Toto je skutečně historický dokument. Je datován dnem 6.5.1945. A je v něm uvedeno, že 1.7. 1944 byli se skupinou majora JAKOVLEVA z 1. Ukrajinského Frontu, odesláni rotná Mohorita Vasil Dimitrijevič, četař Popovič Vasil a desátník Makar Juraj. 1 a 2 a 3. 123. Podepsán přednosta Druhého oddělení Šteiner Andrej. Za něj npor.Frič. Příprava na seskok do týlu nepřítele. Popsáno jinde. Otec byl pod jménem Marinič ubytován na Leninských ( Vorobjových horách ) a připravoval se na vyslání za linie nepřítele. Dokument podepsal Šteiner. Steiner byl i plukovní Steiner Veselý z Rady Tří, se kterou otec v týlu nepřítele spolupracoval. A tento Steiner Veselý bytem v Kamenické ulici na Praze 7 ve Spartanburgum, byl svědkem mého otce na svatbě. 8. ledna 1949.

Všimněte si v pravém horním rohu nahoře rukou, že bylo “ vyplateno od 1.7.1944 do 6.10.1944 á 20 korun žold – to je přeškrtnuté a pak nějaká čísla pravděpodobně čísla rozkazu, ve kterém o tom bylo rozhodnuto. Podpis vypadá jako Sternová. A nad tím vším je zase v kružku velká 2.

Razítko použité k ověření je razítko Velitelství 1. Divise. O té se něco dalšího dozvíte za chvíli.

 

 

 

 

 

Dokument číslo 28.

 

Dne 1/9 45 – 1.9. 1945, vystavil MUDr. Miroslav Pahuta potvrzení o krevní skupině mého otce “ B „.  1. září 1939 začala Druhá světová válka. 1.září je Moravcovou metodou, krát dvě, 2. září, to druhý den po vystavení tohoto potvrzení na USS Missouri skončila Druhá světová válka. A Moravcovou metodou plus dva, je to 3. září. Svátek San Marino. A den kdy 3. září  vypověděla v roce 1939 Francie  a  Velká Británie válku Německu. Velká Británie v 9,00 hodin ráno – 09,00 A.M. je to anglicky. A Francie ve 12 hodin a 20 minut. V Poledne a 20 minut – 12,20 P.M. je to anglicky.

 

 

 

 

 

 

 

Dokument číslo 29.

Zadní strana opisu překladu, dopisu – potvrzení o údajích o mém otci z jeho rodného města Volové. Doklad tam vystavil Ivan Šubrt a Čupera. Je to taková náhrada rodného listu. Zajímavé je kdy to byl tento doklad ověřen. Bylo to 17. září 1948 . Vše o 17. září a dalších zářích a dubnech a červnech bylo uvedeno podrobně výše. Snad jen že to bylo vystaveno v soudní kanceláři na PRAHA ZÁPAD.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dokument číslo 30.

Toto je samostatný oficiální překlad potvrzení z úřadu z Volové od Ivana Šubrta a Čepory. V matrice měl otec číslo 100/1919.  Bylo vystaveno již 16. listopadu 1945. 16.listopadu 1956 se narodil  Ivan Baranikov. Syn sestry mojí matky Aleny. 16.11. je také rok 1776, rok vzniku  USA.

Tento překlad dokumentu z jazyka rusínského do češtiny provedla Anna Hořejšová, úřední překladatelka. A stalo se tak 8. 12. 1948. Dva roky na to se v tento den narodila moje budoucí manželka Vlasta Svoboda. V Plzni. A americkým způsobem psaní dat je to datum narození mého otce. U nás 12.8.  Římskokatolická církev oslavuje svátek Neposkvrněného početí Panny Marie právě 8.12. Matka Panny Marie byla Anna. Moje sestra byla křtěná Anna Marie. Moje prababička z matčiny strany byla Anna (  Anna Preis a Vincenc Gebelt z Dřemčic ) a babička z matčiny strany byla  Marie Hahn a Karel Gebelt Z Horních Počapel ) A otcova matka byla Anna ( Anna Baran a Dmitryj Mohorita )a jedna jeho sestra byla Marie Mohorita.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dokument číslo 31.

Tato listina je originál přkladu v rusínském jazyce.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dokument číslo 32.

 

Toto je první ověření kopie potvrzení – rodného listu otce z Volové. Dalšího . Druhého. Je vydáno soudní kanceláří okresního soudu ve Frýdku Místku dne 2.1.1946. Moravcovou metodou 2 plus 2, jsou 4. 4. ledna se narodila moje matka Ludmila Mohorita. Se kterou se otec oženil tři roky nato. 8.1. 1949.

 

 

 

 

 

 

 

Dokument číslo 33.

A to je přední strana toho výpisu rodného listu mého otce. Originál.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dokument číslo 34.

 

To je jen pro zajímavost zadní strana papíru na který bylo jedno z těch potvrzení nápsáno. Ivan Šubrt a Čepora to napsali na to co bylo k dispozici, po válce. Nějaký maďarský formulář, který zbyl po maďarských okupantech C.R. – Carpthian Ruthenia – Podkarpatské Rusi, Zakarpatské Ukrajiny. Leltár je v češtině inventář.

 

 

 

 

 

 

 

Dokument číslo 35.

 

 

To je to samé. Dokument rodný list z Volové. Připojení k k soudnímu překladu. Jde o skutečnou fotografickou kopii.

 

 

 

 

 

 

Dokument číslo 36.

Toto je legitimace KSČ. Je v ní zapsáno členství v KSČ od 10.5.1948. To je ale matoucí. Při výměně legitimací v roce asi 1980, rozhodlo vedení KSČ, že se bude počítat začátek kandidátské lhůty jako členství. Zpětně. Otec byl, a to dokazuje jeho stará legitimace od 10.5.1948 kandidátem KSČ. A, jak mi také on říkal, vstoupil do KSČ na rozkaz tehdejšího ministra národní obrany Ludvíka Svobody. Jeho velitele z Buzuluku. Nemám důvod mu nevěřit. Řekl mi to, když jsem se ho ptal, zda mám jít do KSČ. K tomu dotazu, zda mám jít se nevyjádřil. Pouze mi oznámil jak to bylo s ním.  Byl jsem tehdy na Hradě na přijetí u presidenta Ludvíka Svobody. Už jsem o tom psal. Ředitel učiliště mi v roce 1970, někdy v červnu, když jsem byl ve druhém ročníku, v ulici Mezihoří, předal obálku s pozvánkou na Hrad. Bylo v ní pozvání pro Setkání presidenta republiky Ludvíka Svobody s nejlepšími absolventy škol. Řekl jsem řediteli – Kubát se jmenoval mimochodem, že nejsem ani nejlepší a ani absolvent. Řekl mi klasické zaklínadlo, které mi provázelo pak až do Revoluce v roce 1989. Řekl “ Máš tam jít „. To bylo vše. Tak jsem šel. A poté následoval rozhovor s otcem o jeho přijetí a mém přijetí.

Při tom si vždy vzpomenu na otcovu příhodu, kterou dával k dobrému, když jsem byl ještě dítě. Říkával, že když přijížděl před Druhou světovou válkou z pracovních pobytů v Bánské Bystricy a východočeského Ústí nad Orlicí domů do Volové, tak průvodčí říkala, cituji “ Volové, vystupovat a tak jsem šel „. Moc se mi to líbilo.

Zpět k legitimaci. Datum jeho přijetí za kandidáta tedy bylo 10.5.1948. 10.5. 1945 zahynul první manžel matky, v Hradištku u Prahy. A ve městě Bristol ve Velké Británii byla nedaleko od pomníku maršál slim, vztyčena socha Neptuna s trojzubcem.  K 10.5. a tragické smrti prvního manžela mojí matky, bude samostatný dokument, v závěru.

A druhá legitimace, ta starší. přijde na řadu nyní.

 

Dokument číslo 37.

Tady je vidět datum přijetí za kandidáta, jak jsem teď popisoval. 10.5. 1948. A je tam i samotné datum přijetí za člena. A to je velmi významné datum. 19.4. 1951. Nevím zdali tehdy byla kandidátská lhůta tři roky. Je to možné. Později byla dva roky. A já jsem byl přijat, na základě neplatné přihlášky, do KSČ dne 31.8. 1970 ( to je Fidel Castro datum  narození 13.8. a vše co už k tomu bylo mnohokrát popsánov okolních dnech ), jsem neměl kandidátskou lhůtu vůbec. To bylo rozhodnuto snad v roce 1968 nebo krátce předtím. To nevím přesně.  Ale vím,  XIV sjezd v květnu 1969 zase kandidátskou lhůtu, dvouletou zavedl.

Podstatné je, ale to, že to bylo 19.4. A to je i 16.4. seskok Otmar Reidl i 19.9. A to je moje datum narození. 14.6. založení US Army a svátek Vasil a narození Ernesto Che Guevara, atd. Výše je k tomuto datu více a velmi podrobně.

 

 

 

 

 

 

 

Dokument číslo 38.

 

Další dokument je dopis vojesnkého historika Zdeňka Jelínka mému otci. Posílal mu zpět materiály, které mu otec zapůjčil. Šlo o činnot skupiny Arap. V dopise jmenuje Niščimenka, Karase a Antka. Niščimenko byl Ukrajinec kapitán a velitel skupiny. Karas byl výše zmiňovaný utečenec z pracovního nasazení v Rakousku, který se prakticky okamžitě po seskoku skupiny ARAP stal jejím členem. A Antek byl příslušníkem skupiny ARAP, který seskočil s otcem a dalšími u Makova. Byl to Polák. Bylo jich celkem osm. Tři sovětští vojáci, dvě sovětské radistky, Dva Čechoslováci a Jeden Polák.

Dopis podepsal V Kutné Hoře dne 19. září 1969. Na den mých narozenin. A na závěr tohoto dopisu, přeje otci k narození vnuka. Datum tam není, ale to bylo 12. září toho roku. Přesně  týdnem, před mými narozeninami.. Vnuk se jmenoval Michal G/H.

Na jméné Jelínek je zajímavé i to, že v Prostějově, kam jsem později nastoupit k hloubkovému průzkumu je Rudolf Jelínek, firma. Slavná firma na výrobu alkoholických nápojů. Prostě palírna. A Rudolf Jelínek byl i hercem Vinohradského armádního divadla. Na Dvojce na náměstí Míru. Jeho role zpravodajce, který zahynul, někde v Latinské Americe, v seriálu Major Zeman, je vám možná známá.

 

 

Dokument číslo 39.

Toto je oddací list mých rodičů. 8.1. 1949. Je tam spousta již tady zveřejněných údajů o rodičích. Svatba Římsko katolíka s Řecko katolíkem. Jako Řecko – Římský zápas. Východ – Západ. Kromě údajů o svatebčanech jsou tam svědci. Matčin svědek její bratr Karel Gebelt ( the Havel ), který je seznámil v nemocnici, kde spolu s otcem, náhodou leželi spolu. A matka za bratrem chodila na návštěvy. Karel měl adresu Teplice – Lázně, v té době. Svědkem otce byl slavný odbojář plukovník Karel Steiner Veselý, bytem v Kamenické, Praha 7 – Spartanburgu. Později odsouzený v politickém procesu. Strýc Karel  Gbelt byl v té době v KSČ. Z KSČ ale někdy v této době vstoupil, nebo byl vyloučen a už nikdy členem nebyl.

O to co je 8.1 a 8.12 a minus dva, tedy  6.1. a 6.12. už tady toho bylo hodně a hodně řečeno. Svatý Nikolaj, Tři králové, moje manželka Vlasta Svoboda ale i otcovo datum narození.

Zajímavé je jméno úředníka – oddávajícího. Byl to Josef Ulrich. Když jsem nastoupil na Dvojku na náměstí Míru, kde končil Tůma a  Lemák, tak tam pracoval ještě krátce se mnou Ulrich. Ulrich se jmenoval křestním jménem Petr a bydlel v Lípové ulici naproti Pivovarskému domu, na Dvojce.   A náš předseda byl v té době Ulmajer. Ulrich později odešel a pracoval naposledy, kdy jsem ho viděl před revolucí jako vedoucí odboru obchodu a služeb na ONV Praha 7. U nás ve Spartanburgu.

Rudolf Brepta, revident nebudu komentovat.

Podle razítka na pravém dolním roku můžete vidět, že manželství bylo právoplatně, rozhodnutím soudu Praha 7 zrušeno. Datum toho rozhodnutí je uvedeno v tomto dokumentu jako 19.11. 1975. 19.11. – to je Moravcovou metodou minus dva 17. listopadu. Nebo  je to i 16.11. A to se narodil syn sestry matky, Alena/Alice. I.B. nebo třeba B.I. – Ivan Baranik. Tento zápis byl proveden až po nějaké době a to  14. května 1976. A to je zase moravcovou metodou minus dva 12. květen a to je 12.srpen. Otcovo datum narození. Ale je to také, děleno dvěma, 7. květen a to se narodil Ivan Mohorita. A dohromady je to 19. srpen. A to se narodil Třetí ze tří králů Stěpan Bunzák.

 

Dokument číslo 40.

Toto je velmi významný dokument. Je to potvrzení úmrtí prvního manžela mojí matky Bohumila Floriána. Pyrotechnika pražského policejního ředitelství, Bartolomějská ulice. V bodě 4. ( IV ) se můžete dočíst, že bývalý rotmistr dělostřelectva šlápl na minu v Hradištku a byl smrtělně zraněn. A por. Alois Švec byl při tom zraněn. Ten je uveden v bodě 1. Co je kromě toho, že podporuje moje tvrzení, na tomto dokumentu ještě zajímavého. Jeho číslo jednací je vpravo nahoře 6137. To je číslo popisné domu 1391, kde matka jako válečná vdova dostala přidělený byt. Skuherského 1391/ 4 ( po smrti pplk. Sochora přejmenována na pplk. Sochora ). A 4 se shoduje s bodem informace o smrti jejího manžela. 10.května 1945.

Již několikrát jsem uváděl, že číslo popisné našeho domu je i rok narození Augustýna Husáka 1913 a rok narození Borise Jelcina 1931. Dopis je adresován 10. října. a to je Moravcovou metodou děleno dvěma 5.října. To je datum narození Václava Havla. A 10 minus 2, to bylo 8.října, tak zvaná Sokolská akce. Likvidace Sokolského hnutí nacisty v roce 1941. Uvádí se, že to bylo v noci ze 7 na 8. října. A 7. října 1944 seskočil výsadek ARAP. O tři roky později. A 1941 je i rok narození mého otce 1919 i 1991, rok plánovaného ukončení SSSR a světového komunismu.

Kromě tohoto data je tam i datum u dalších třech případů tragických událostí v roce 1945. Je tam datum 8. června. To je i 10. června podle Moravce, datum vypálení Lidic. Ale 8. června je i podle Moravce 16. června 16.6. a to je i 19.9. moje datum narození. Pak je tam datum 13. září. A to je 13.9. Moravcovou metodou je to plus dva 15.9. a to je i 12.9. A to se narodil Michal G. Syn mé sestry Anna Marie. Další datum je 20.června.20.6. To je zase děleno dvěma 10. leden. Datum  Lidické tragédie. A je to i 20.9. a to je datum mezi mým datem narození a datem narození mého přítele a spolužáka a později manžela mé sestry Anna Marie, Uher.

Dva z celkem 5 ti bodů se týkaly tragédie v Hradištku. 1 a 4. 14.  A to je i Dvojka. I číslo domu 74, kam se Bohumil Florián přiženil. Horní Počaply číslo 74.

Napravo nahoře je velkými číslicemi číslo 2531. Je to zase 123 a 5 navrch. Nebo 25, číslo ročníku V – 25, mého studia Vysoké školy politické ve Vokovicích. Nebo čtrťák, který mi darovala moje manželka Vlasta Svoboda po příjezdu z USA. Nebo 25 výročí založení 7. spojovacího pluku číslo 6174, v Litoměřicích právě v době kdy jsem tam sloužil. A 31 bylo číslo mého dresu. Které na mě prostě vyšlo nějak vyšlo v Meteor Praha na třídě Rudé Armády, dříve Kirchmayer třída. A  basketbal mi tam ténoval Hájek který bydlel v Havlově Lucerně a předsedou klubu byl Svoboda. A jel jsem s tím číslem do Brém co jsou dlouhé jako Lovosice. Jak mi tam říkali. Vasilek – Lovosice – Masaryk.

V prvním řádku nadpisu je číslo jednací č.j. 1969. Samozřejmě, že to připomíná rok. Otci bylo 50. Jsou tam tři devítky. Nebo tři šestky. O těch se ledacos říká. To nevím. O tom nechci spekulovat. Je to i moje datum narození 19.9. a VI. Vasil a Ivan a Ion a Vasile a Václav a Ivan.

Zpráva šla na Hlavní štáb, jak se tehdy jmenoval generální štáb Československé armády. Na Velitelství Dělostřelectva. Otec byl nějakou dobu u dělostřelectva na frontě ve Druhé světové válce. Ale myslím, jako spojař. A jestli mě pamět neklame, tak Václav Havel sloužil u dělostřelectva. To ale nevím jistě. Někde jsem to snad četl.

Co je podstatné, že v době, kdy toto hlášení na Hlavní štáb přišlo, tak tam na hlavním štábu složil můj otec. Na Dvojce. U Palečka. S ostatními parašutisty. Ze Západu i z Východu. Otec odešel sloužit do BENEŠova v prosinci 1945.

A úplně nakonec. Mezi datem osvobození a datem odeslání tohoto dopisu, za prvních pět mírových měsíců – dopis byl odeslán přesně na den, pět let po smrti Bohumila Floriána,  muselo, podle mého názoru, dojít k daleko více mimořádným událostem v souvislosti s výbušninami a trhavinami a granáty a municí, vůbec. Tady zmiňují jen pět. To ale to nemohu tvrdit jako fakt. I když jsem o tom přesvědčen.

Vaše komentáře

  1. Dobry den,

    mam na Vas prosbu. Mam fotografii na ktere je Vas otec a matka na mych krtinach. Rada bych vedela v jakem
    rodinnem spojeni jsou. Muj otec Josef Mohorita nar.23.6.1912 ve Volovem. Zemrel 7.2.1958
    Predem dekuji.
    Jana Majernik-Mohorita

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *