Holborn Viaduct a Národní třída Viaduct a Holešovice Viaduct – Fotografie pro ty co nevěří…

1 139 zobrazení
TiskTisk

Tady jsou fotografie k předcházejícímu psaní o Holborn Viaduct a Viaduct na Národní v Praze 1 a Viaduct v Holešovicích na Praze 7. Kde žila v ulici Za Viaduktem, moje sestra Anna Marie. Jak se dostala právě sem je napsáno. Někdo však musel určit, že to bude právě. sem. A to musel být někdo se znalostí, minimálně částečnou, probíhající operace Benjamin. H.V. Havel Václav.

Viadukt, říkalo se mu podle jeho autora Negreli ( Negr Lee) Viaduct – je viditelný na fotografii. Vzadu za ním nalevo dům kde bydla, v obloukovitém domě moje sestra, vdova, se svými syny  M.G.

Okolo tohoto do mu vedla „zkratka“, podle plotu nádraží Bubny, dolů do Holešovic. K Argentinské ulici. V Argentinské ulici, žila sestra se svým prvním manželem u jeho babičky. Bylo to od srpna 1968. A bylo to i v době, kdy já jsem se v Moskvě seznámil se svoji přítelkyní z Argentiny – vzpomínanou Alicia Alcira Lombardelli. A v roce 1966 se seznámil se světoznámým Argentincem Ernesto Che Guevara. Ze Španělsko – Irské rodiny. Spain – Ireland – SI. Inteligence Service.

(Sestra se poté, co se s Bohumilem ( jako první manžel mojí matky) rozvedla přestěhovala do maličké garsoniéry ve Strojnické ulici číslo 1. Praha 7. A její další osud je popsán v předcházející kapitole.)

Sestra bydlela tehdy v rohovém domě, odkud ,od Argentinské ulice vedla ulice Mladé Gardy. M.G. Kde žila rodina matčina bratra, vrchního v JALTA – hotel. Na Václavském náměstí Jeho manželka byla Němka. Aurélie. Znal jsem ještě její sestru Irma. Strýc, stejně jako matka za svobodna, se jmenoval Gebelt. Ano to je to známé GeBL Tomis – Tomáš. A stejně jako GaBeL – Havel.

A já sídlil na M.G. V době revoluce. Tedy od roku 1982 až do revoluce. Nejprve jako předseda Českého vysokoškolského ústředí a až  do předseda ÚV SSM. Tamtéž. na Maxima Gorkého….S okny do Jeruzalémské a Jindřišské. Nakreslete si , nebo napište dvě J , k sobě zády. A co máme? No přece KOTVU. Kde sídlily v REVOLUČNÍ ulici VS – vojenské stavby s generálem Žlebkem jako generálním ředitelem. Žlebek. Z L e B e K … B Z L K – Buzuluk a Bazilek – Wasilek – Masaryk…  Tak to dělají Marines…Navy a skuteční vlastenci. Tři sestry…

Pod tím jsou fotky z Národní třídy. Je tam také “ Viadukt“ Vidíte. Je obdobný jako ten v Londýně na fotografiích dole. Není tak hluboký ,jako ten londýnský. Ale je. Z jedné strany má na levé straně od řeky kavárnu SLAVIE – VASILE. Je to tak. A za ním je budova Akademie věd. V té sídlili dva presidenti Akademie, které já  pamatuji – Akademik Švestka – jako barvy CIA a po něm Akademik Říman. Že šlo o hru se jmény a o to co vyjadřují je vám už snad jasné. Akademik Říman je toho příkladem. Jako nositel takového hrdého jména, v té době samozřejmě vyjadřujícího novodobý Řím – USA.  Zřejmě o tom, o co jde neměl an ponětí. A důkaz? Přečtěte si jeho vystoupení na zasedání ÚV KSČ 25.Listopadu 1989. Patřil totiž k těm nejkonzervativnějším. Tam, tehdy. Jiné jeho názory neznám. Nikdy jsem s ním osobně nehovořil.

Na druhé, pravé straně od řeky je Národní divadlo a na druhé straně „Viaduktu“ je Nová scéna. A vedle ještě Klášterní vinárna a kostel. A komu zasvěcený ? je to kostel Svaté Voršily. Sídlily tam Voršilky.

A pak už se vine Národní třída k ulice Karolína Světlá, přeloženo po našem Charlie Lager – (v zemi světových gigantů v pití piva to ani jinak přeložit nelze, Charlie tábor – tedy území USA…) tedy El Che a i jako Karolina Světlá K.S. je to X. Tedy CHE – El Che. Která vede asi sto metrů do Bartolomějské ( Bartholomew – Wasil Mohorita, to už ale znáte) – kde je deska se jmeném prvního manžela matky Bohumila atd. atd. atd. Až k VORšilské a Mikulandské – V.M. A VORošilov a VORobjov. A otec říkal jednou se smíchem ,že byl vorař, tesař, lesní dělník – Lumberjack – jako KoNeV – NoVaK – VaNeK. A taky byl August jak říkají Rusové klaunům jako byl Vršťala klaun Ferdinand.( Vršťala , CIC ve filmu V.Oddělení – a po našem Bristol – to budu psát příště proč a co má Bristol společného s našimi „Augusty“ a s naším příběhem – rodinným příběhem a vaší svobodou).

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *